Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Driftmachine (GE)

Gdzie?
Driftmachine (GE)

23 października 2021, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK


KONCERT: Driftmachine   (GE)


Ci dwaj zaplątani w kable panowie to Andreas Gerth i Florian Zimmer. Duet z Berlina wytrwale poszukuje granic możliwości syntezatorów modułowych i na szczęście wciąż nie może ich znaleźć. Po drodze błądzą w labiryntach awangardy, pulsują nisko dubem, zgrzytają industrialnymi odpadami, zatracają się w transie techno, a nawet wpadają z krótkimi wizytami w okolice electro-jazzu.


Portal The Quietus widzi w Driftmachine przedstawicieli „europejskiej odmiany kosmicznego futuryzmu”, recenzent Pitchforka usłyszał „rynsztokowe sny i wymijające spojrzenia na deszczowych ulicach późną nocą”. Od kanałów po gwiazdy – jeśli muzyka ewokuje tak odmienne i zarazem plastyczne skojarzenia, to chyba musi być dobrze, prawda?


Trzecim członkiem zespołu podczas tegorocznej edycji Fonomo będzie artysta video Mika Shkurat: członek Nisantashi Primary School, który bada klasyczne techniki sprzężenia zwrotnego wideo, za pomocą analogowego syntezatora wideo opartego na LZX w połączeniu z ekranem i nagraniami z kamery na żywo.


_____________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand