Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Kode 9 (GB)

Gdzie?
Kode 9 (GB)

23 października 2021, godz. 22.00 / Klub Mózg


KONCERT: Kode 9   (GB)


W pierwszej dekadzie tego stulecia z piwnic i klubów Południowego Londynu popłynęła muzyka, od której zadrżał świat. Nie tylko przez jej bezkompromisowy charakter, ale i za sprawą totalnych, ciężkich basów… Steve Goodman, urodzony w Glasgow producent i DJ, był jednym z przywódców tej muzycznej rewolucji.


Założył wytwórnię płytową Hyperdub, najważniejszy label dla dubstepu, gdzie wydają m.in. Burial, Zomby i Fatima Al Qadiri, ale i sam tworzył. Jako Kode 9 ma w dorobku i znakomite płyty – w tym dwie nagrane z nieodżałowanym The Spacesape, poetą i wokalistą – oraz niezapomniane miksy. Może się też pochwalić współpracą z takimi znakomitościami jak Lee Scratch Perry, Battles czy Aphex Twin. Przeszłe zasługi nie powinny jednak nikomu przesłonić teraźniejszości, bo Kode 9 wciąż jest twórcą, który potrafi zaskoczyć i zachwycić – tegoroczna epka „The Jackpot”, podobno pierwsza z serii, jest tego najlepszym dowodem.


_____________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand