Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Festiwal Prapremier - Dark Room | szkic sceniczny

Gdzie?
Festiwal Prapremier -  Dark Room | szkic sceniczny

W dniach od 1 października do 4 grudnia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy odbędzie się Festiwal Prapremier. Myślą przewodnią tegorocznej edycji Festiwalu będzie  „odzyskiwanie”. Chcemy odzyskiwać teksty współczesne wystawione jednokrotnie, tematy, które są pomijane przez współczesnych twórców, oraz inne teksty kultury, które nie są obecne w dyskursie teatralnym.


Dark Room | szkic sceniczny


Tekst jest oparty na prawdziwej historii chłopaka, który pracuje na kamerkach internetowych, a zarobione pieniądze przesyła do fundacji pomocy ofiarom represji politycznych. W kontekście obecnej sytuacji na Białorusi, „Dark room”, oprócz oczywistych skojarzeń, jest również metaforą terytorium przemocy, szaleństwa i anonimowości. Od początku tekst tworzony był w notatkach na iPhone jako próba utrwalenia biografii chłopaka, którego autor poznał na portalu randkowym w 2017 roku. W ten sposób powstawała struktura tekstu, która była obudowywana koncepcją artystyczną i fragmentami transkrypcji wywiadów. Notatka w telefonie przypadkiem została skasowana i tekst był odtwarzany z pamięci, zbierany na nowo jak rozsypane puzzle. Autor zdradza, że proces powstania bardziej przypominał medytację, w której całościowy obraz był tworzony poprzez odtworzenie konkretnej biografii z doświadczeniem psychodelicznym i kryzysem politycznym w tle.


reżyseria Klaudia Hartung - Wójciak


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w  Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).        
______________________      
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl              
______________________      
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.
do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand