Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Seminarium teatralne M. Giedrojcia i S. Miedziewskiego

Gdzie?
Seminarium teatralne M. Giedrojcia i S. Miedziewskiego
Seminarium teatralne pt. "Forma artystyczna przedstawienia teatralnego na podstawie spektaklu "Nos" wg Mikołaja Gogola"

Realizatorzy: Mieczysław Giedrojć - wykonawca spektaklu / Stanisław Miedziewski - reżyser spektaklu, prowadzący seminarium.
W programie:

Spektakl "Nos", analiza spektaklu z pokazem przez aktora wybranych scen pod kątem problematyki formy artystycznej, zagadnienia (pojęcie formy, forma literacka a forma teatralna, teatr jako sztuka autonomiczna, przybliżenie sylwetki M. Gogola na tle epoki ), dyskusja z udziałem audytorium.

Spektakl "Nos" w wykonaniu Mieczysława Giedrojcia prezentowany był m.in. w Anglii, Francji, Niemczech, Rosji, na Słowacji, w Szwajcarii i na Ukrainie oraz na wielu festiwalach: Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym w Archangielsku w Rosji, na International Arts Festival w Cambridge w Anglii, na Festivalu Hautes Terres Art and Tradition we Francji. Nierzadko oklaskiwana na stojąco groteskowa opowieść o utraconym nosie stanowi etiudę aktorską precyzyjnie skonstruowaną, finezyjnie wydobywającą komizm postaci i sytuacji, celnie spointowaną.
Mieczysław Giedrojć

Mim, klaun, monodramista, aktor, animator kultury. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Doskonalił swoje umiejętności i poszerzał wiedzę m. in.: na warsztatach we Wrocławskim Tetrze Pantomimy, Międzynarodowym Festiwalu Mimu w Warszawie lub biorąc udział w autorskich zajęciach np. Daisuke Yoshimoto (taniec butoh), czy Janusza i Nazaret Subicz z Teatru Tańca Piny Bausch itp. Współpracował z wieloma teatrami, występując w przedstawieniach według F. Kafki, J. Webstera, S. I. Witkiewicza, A. Czechowa, F. Dostojewskiego i M. Gogola oraz prezentacjach autorskich. Współtworzył i wykonuje artystyczne programy profilaktyczne, z których jeden został wykorzystany w projekcie Światowej Organizacji Zdrowia. Brał udział w międzynarodowych i krajowych festiwalach teatralnych jako mim, klaun oraz wykonawca monodramów. Pracował w Anglii, Danii, Francji, Niemczech, Rosji, Słowacji, Szwajcarii i na Ukrainie, pokazując własne spektakle, prowadząc warsztaty teatralne i realizując ruch sceniczny do przedstawień polskich autorów.

Od ponad 30 lat dzieli się swoim doświadczeniem teatralnym, organizując, a także prowadząc zajęcia teatralne, pantomimiczne oraz cyrkowe dla nauczycieli, pedagogów, instruktorów oraz młodzieży i dzieci.

W 1995 roku założył, w Bydgoszczy, Teatr Małych Form, który działa do chwili obecnej.
Stanisław Miedziewski

Absolwent reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Odbył staż w Teatrze B. Brechta w Berlinie Ensamble. Przez kilka sezonów pracował w Teatrze Miejskim w Toruniu, gdzie współpracował z Markiem Okopińskim. Od 1976 roku związany na stałe z Teatrem Rondo w Słupsku. Laureat Nagrody I stopnia Ministra Kultury i Sztuki oraz posiadacz Medalu "Zasłużony dla Miasta Słupska". Jego przedstawienia były wielokrotnie nagradzane na ogólnopolskich i zagranicznych festiwalach teatralnych (Lublin, Wrocław, Edynburg, Moskwa, Praga). Twórca SCENY MONODRAMU przy Teatrze Rondo.

Prowadził warsztaty teatralne w Art Centre w Cambridge, Francji, Rosji i Danii.

Wstęp Wolny

ZAPISY GRUPOWE:

Mailowo: alicja.dobrowolna@mck-bydgoszcz.pl

Seminarium przeznaczone jest dla widzów dorosłych, seniorów, studentów, młodzieży (licealnej i uczniów III klasy gimnazjum) oraz grup teatralnych.

Wydarzeniu towarzyszy wystawa rysunków Andrieja Miercałowa z Sankt-Petersburga inspirowanych przedstawieniem i opowiadaniem M. Gogola.
FINANSOWANIE:

Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.
do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand