Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa 2019

Inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa 2019

Europejskie Dni Dziedzictwa to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy, w tym także Polska, która włączyła się do akcji w 1993 roku. Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.


Kolejna inauguracja Europejskich Dni Dziedzictwa dla województwa kujawsko-pomorskiego odbędzie się 8 września 2019 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy przy placu Kościeleckich 6. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00. Wstęp wolny.


W programie:  • Prezentacja dr Agnieszki Wysockiej “Śladami modernizmu bydgoskiego”

  • koncert muzyki rozrywkowej i jazzowej

  • Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom V Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego Portret z kujawsko-pomorskim zabytkiem w tle .


Szczegółowe informacje dotyczące instytucji biorących udział w akcji i o organizowanych przez nie wydarzeniach w ramach EDD: www.edd-kpck.pl


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand