Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Czytamy i działamy

Gdzie?
Czytamy i działamy

Fundacja Nowe Pokolenie oraz Rodzinna Kawiarnia Kogel Mogel zapraszają na kolejne spotkanie w ramach projektu: Czytamy i działamy. Interdyscyplinarne warsztaty z książką artystyczną i obrazkową II edycja. CzyTam ŚWIAT? to nowy sposób na rozkochanie najmłodszych w świecie książek. Poprzez ten projekt chcemy zachęcić do czytania i rodzinnego spędzania czasu wolnego. Tym razem tematem naszego spotkania będą Kolory jesieni. 
CO JESIEŃ NIESIE, jaki TO ma kolor. Czy TO jest ciepłe, czy zimne...? Tyle pytań. OPOWIEDZI POSZUKAMY W KSIĄŻKACH.
Zapraszamy do wspólnego czytania świata z Najmłodszymi.
W II cyklu CzyTAM ŚWIAT? już liczyliśmy, cieszyliśmy się wiosną, witaliśmy krasnoludki, listonosza, piknikowaliśmy, bawiliśmy się w teatr z chmur... Teraz przyglądać się będziemy jesiennej przyrodzie. Poza patrzeniem będziemy słuchać, smakować...
Na zajęciach w ramach tego cyklu współfinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowo Programu Rozwoju Czytelnictwa, poza poznawaniem najlepszych książek z Lucyną Brzezinską-Eluszkiewicz, POZNAJEMY ŚWIAT, DOTYKAJĄC RÓŻNYCH POWIERZCHNI I FAKTUR, SŁUCHAMY MUZYKI, RUSZAMY SIĘ, SMAKUJEMY, TWORZYMY WIELKIE DZIEŁA (bez przenośni ;)
Zapraszamy Rodziców z Dziećmi od 2 r. ż do 4. r.ż.
Zobaczcie, jak dobierać książki dla dzieci, jak łączyć je z innymi dyscyplinami sztuki i życia oraz jak pobudzać zmysły dziecka w celu rozmiłowania w lekturze i pobudzenia integracji sensorycznej.
PAMIĘTAJCIE O STROJU NA ZMIANĘ :) Nie oszczędzamy się, szczęśliwie się brudzimy...
WSTĘP WOLNY!
liczba miejsc ograniczona, zapisy: biuro@nowe-pokolenie.pl w tytule wiadomości prosimy podać hasło: Kolory jesieni.
Zajęcia są organizowane przez Fundację Nowe Pokolenie Bydgoszcz dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,
Honorowy patronat sprawuje Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand