Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Muzealne partytury

Gdzie?
Muzealne partytury

Informacje pod nr tel. 52 58 59 925
wstęp wolny
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy inicjuje nowy program zajęć  skierowany do dzieci i młodzieży utalentowanej muzycznie. „Muzealne Partytury” to edukacyjny projekt interdyscyplinarny, łączący muzykę i malarstwo, ukazujący zarówno różnice, jak i podobieństwa pomiędzy interpretacją dźwięku i obrazu. Uczestnicy programu dowiedzą się na czym polega analiza dzieła plastycznego i muzycznego, a także czym jest synteza sztuk oraz synestezja. Projekt będzie realizowany w Galerii Sztuki Nowoczesnej.  Uczestnicy, w konfrontacji z dziełami wizualnymi, stworzą własne muzyczne interpretacje. Przyczyni się to do poszerzenia i wzbogacenia spektrum ich artystycznych zainteresowań.
Koncert wieńczy kilkutygodniowy interdyscyplinarny projekt edukacyjny łączący muzykę i malarstwo. Młodzież utalentowana muzycznie, w przestrzeni Galerii Sztuki Nowoczesnej przedstawi własne interpretacje i improwizacje muzyczne (bez zapisu nutowego) obrazów ze zbiorów Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Bydgoszczy oraz Muzeum Okręgowego im Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Spotkanie będzie miało nietypową formę. Koncert jest zaprojektowany w taki sposób, by jego uczestnicy  podążając za dźwiękami instrumentów kolejnych muzyków, samodzielnie poszukiwali w poszczególnych obrazach zaimprowizowanych melodii. Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym artystycznym wydarzeniu, który w twórczy sposób porusza problematykę syntezy sztuk.
Koordynatorem muzycznym wydarzenia oraz opiekunem młodzieży jest p. Marcin Gumiela, kompozytor, pedagog w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.
Dofinansowano przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand