Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

FONOMO: Myriam Bleau - BNNT

Gdzie?
FONOMO: Myriam Bleau - BNNT

Galeria Miejska bwa jest ponownie partnerem FONOMO Music & Film Festival. W ramach tego festiwalu w Galerii odbędą się dwa pokazy: Myriam Bleau i BNNT (Konrad Smoleński i Daniel Szwed).
Myriam Bleau „Soft Revolvers by” (CA)
Soft revolvers to performance audiowizualny na cztery obracające się kręgi skonstruowane przez artystkę z przezroczystego akrylu. Każdy krąg połączony jest z „instrumentem”, tworząc kompozycję z gatunku muzyki elektronicznej, co wraz z danymi ruchowymi gromadzonymi za pomocą umiejscowionych w nich czujników pozwala na tworzenie muzycznych algorytmów. Ich obracające się kształty i duże rozmiary, jak też spełnianie roli odtwarzaczy muzyki sprawia, że tego rodzaju interfejsy przypominają gramofony, co nawiązuje do kultury DJ-ów, hip hopu oraz muzyki tanecznej. Oświetlenie LED umieszczone wewnątrz kręgów rozświetla ich wnętrze w precyzyjnym kontrapunkcie do muzyki, tworząc niesamowite wirujące aureole.
Od urodzenia mieszkająca w Montrealu Myriam Bleau jest kompozytorką, twórczynią sztuki cyfrowej i performerką. Analizując granice między muzycznym performancem a dziedzinami sztuki cyfrowej, tworzy wykraczające poza ekran systemy audiowizualne, takie jak instalacje dźwiękowe i przypisane do konkretnego performance’u muzyczne interfejsy.
www.myriambleau.com


BNNT (PL)
BNNT nie jest regularnym zespołem muzycznym – to tworzona przez Konrada Smoleńskiego i Daniela Szweda grupa artystyczna, która swoją aktywność umieszcza gdzieś pomiędzy muzyką, sztukami wizualnymi, teatrem i działalnością wydawniczą. To zawieszenie pomiędzy różnymi formami wypowiedzi, sprawia często kłopot odbiorcy przyzwyczajonemu do szybkiej konsumpcji rozpoznawalnych komunikatów. Wydaje się to jednak jednym z podstawowych elementów złożonej strategii grupy.
www.facebook.com/BNNNT


Wstęp na oba wydarzenie jest bezpłatny.
Wydarzenie realizowane jest w ramach Fonomo Music & Film Festival.
Pełen program festiwalu na stronie: www.wetmusic.pl/fonomo
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WK-P na lata 2014 – 2020.
Wydarzenie współfinansowane przez miasto Bydgoszcz.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand