Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Czy w Ziemi Świętej może zapanować pokój? - dyskusja panelowa

Gdzie?
Czy w Ziemi Świętej może zapanować pokój? - dyskusja panelowa

Informacje od Organizatora:
Czy w Ziemi Świętej może zapanować pokój? Wojny izraelsko-arabskie, ze szczególnym uwzględnieniem wojny Izraela z Hamasem w 2023 roku  – dyskusja panelowa z cyklu Wyzwania współczesności z wprowadzeniem historycznym prof. Łukasza Nadolskiego i dr. Andrzeja Purata (UKW)
Podczas spotkania zostanie zaprezentowana taktyka i uzbrojenie Izraela oraz Hamasu w najnowszej odsłonie bliskowschodniego dramatu. Analizie poddane będą dramatyczne wydarzenia 7 października 2023 roku i reakcja na nie izraelskich sił zbrojnych. Uczestnicy będą mogli obejrzeć wiele, niepublikowanych w mediach głównego nurtu, nagrań z ataku Hamasu, jak również późniejszych walk. Uczestnicy zapoznają się z tłem historycznym, genezą i skutkami politycznymi najnowszych wydarzeń w tym rejonie świata.
Podczas dyskusji prelegenci postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy jest szansa, aby w Ziemi Świętej doszło kiedyś do pojednania i zapanował tam trwały pokój.


Dr hab. Łukasz Nadolski, kustosz dyplomowany w Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy, specjalizuje się w konfliktach zbrojnych po II wojnie światowej, a w centrum jego zainteresowań znajdują się wojny na Bliskim Wschodzie, działania powietrzne nad Wietnamem Północnym i Falklandami oraz współczesne wojny Rosji, zwłaszcza obie w Czeczenii i na Ukrainie. Autor i współautor blisko 20 książek, a także licznych artykułów naukowych oraz popularnonaukowych. Od 2009 roku jest redaktorem „Militariów Pomorskich. Zbiór studiów”, a od 2015 roku także „Wojen i konfliktów zbrojnych po 1945 roku. Zbiór Studiów”. Prowadzi zajęcia na kierunku wojskoznawstwo w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW w Bydgoszczy.


Dr Andrzej Purat – adiunkt na Wydziale Historycznym UKW w Bydgoszczy, pracownik Katedry Historii Najnowszej i Stosunków Międzynarodowych. Swoje badania koncentruje na działalności ukraińskich nacjonalistów związanych z Organizacją Ukraińskich Nacjonalistów [OUN] i Ukraińską Powstańczą Armią, będącą ramieniem zbrojnym OUN-u. Bada losy i działalność przywódców obu tych organizacji: Jewhena Konowalca, Stepana Bandery, Romana Szuchewycza i innych. Interesuje się również historią regionalną, a w szczególności historią mieszkańców Bydgoszczy w okresie II Rzeczpospolitej.
Wstęp: 7 zł od osoby
Liczba miejsc ograniczona!
Bilety można zakupić w kasie Muzeum oraz przez Internet.
Decyduje kolejność zakupu biletów!


______________________
Kalendarz wydarzeń  
odbywających się w   Bydgoszczy   miej zawsze pod ręką dzięki   aplikacji mobilnej   (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres   wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand