Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

X Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny

Gdzie?
X Bydgoski Marsz dla Życia i Rodziny

19 czerwca 2022 r. pod hasłem „I ślubuję Ci’ ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Hasło zostało zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej, dlatego tegoroczny marsz będzie miał charakter weselny. Tym razem uczestników wydarzenia poprowadzi Para Młoda, która pojedzie kabrioletem. Marsz zakończy się  piknikiem rodzinnym na placu przy Bazylice św. Wincentego à Paulo.
Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11.00 w katedrze bydgoskiej, pod przewodnictwem ordynariusz diecezji bydgoskiej, ks. bp. Krzysztofa Włodarczyka. Wyruszy ze Starego Rynku o godz. 12.30 i przejdzie ulicami: Mostową, Gdańską, Al. Mickiewicza, Al. Ossolińskich, Szymanowskiego do Bazyliki św. Wincentego à Paulo.  
Marsz to przede wszystkim święto rodzin, stanowiące okazję do tego, by publicznie manifestować radość z posiadania rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny. To również sposobność, by spotkać osoby, z którymi dzielimy te same wartości. Obecność na marszu to jednocześnie opowiedzenie się po stronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.  
Hasłem przewodnim tegorocznego Marszu są słowa zaczerpnięte z przysięgi małżeńskiej: „I ŚLUBUJĘ CI”. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na moment zaślubin, który zazwyczaj staje się początkiem życia małżeńskiego i rodzinnego. Dla wielu małżonków jest to przypomnienie i uświadomienie sobie znaczenia wypowiadanych w niej słów.
- Chcemy, aby rodziny poprzez uczestnictwo w marszu zaświadczyły o pięknej i trwałej  miłości małżeńskiej i rodzinnej. Aby rodziny dawały młodemu pokoleniu przykład wierności podstawowym wartościom. Aby tym, którzy się wahają z założeniem rodziny dodać odwagi i ogólnie aby wokół tradycyjnej rodziny tworzyć przyjazny klimat. Dodatkowym elementem potwierdzającym trwanie w związku małżeńskim będzie niesiony gadżet, na którym małżonkowie pokażą liczbę wspólnie przeżytych lat. - powiedzieli, Regina i Marek Piątkowscy, organizatorzy Bydgoskiego marszu. 
Na marsz zaproszeni są wszyscy, dla których ważne są wartości rodzinne i szacunek dla życia każdej osoby ludzkiej od poczęcia do naturalnej śmierci. Zarówno marsz jak i piknik, będą okazją do świętowania i integracji bydgoskich rodzin. Podczas pikniku dzieci będą mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, przejechać się na kucyku czy pobawić się w parku rozrywki. W tym czasie do tańca przygrywać będzie zespół muzyczny Jurek Paterski Balans.
Organizatorami Bydgoskiego Marszu dla Życia i Rodziny jest Ruch Światło-Życie oraz Fundacja Światło-Życie Ośrodek w Bydgoszczy. Wsparca merytorycznego udziela nam także Centrum Życia i Rodziny z Warszawy, które jest koordynatorem Marszy w Polsce.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w  Bydgoszczy  miej zawsze pod ręką dzięki  aplikacji mobilnej  (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl  
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand