Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wykład Joanny Zakrzewskiej pt. Gaijin w krainie bogów - o podróżowaniu po Japonii

Gdzie?
Wykład Joanny Zakrzewskiej pt. Gaijin w krainie bogów - o podróżowaniu po Japonii

Informacje od Organizatora:
Z cyklu: „Daleki Wschód bliżej nas”, wykład Joanny Zakrzewskiej pt. „Gaijin w krainie bogów - o podróżowaniu po Japonii”
Kiedy wyruszamy w podróż po Kraju Kwitnącej Wiśni musimy zdawać sobie sprawę ze specyfiki, jaka czeka na nas w tym kraju. Japonia jest bardzo azjatycka, jednak posiada swój własny i niepowtarzalny klimat. Związane jest to nie tylko z jej wyspiarskim charakterem, ale i z jej burzliwymi dziejami. Zależnie od tego w jakie miejsce na mapie Japonii trafimy, możemy spotkać się z wieloma zaskakującymi zachowaniami. Jednym z podstawowych problemów może okazać się komunikacja językowa. Wyobrażamy sobie, że Japończycy dobrze znają angielski, a okazuje się, że ich nieśmiałość i dystans do obcych powoduje, że rzadko kiedy chcą języka obcego używać. Wydaje się nam, że wszędzie uda się zapłacić za zakupy kartą płatniczą. Nic bardziej mylnego, bo czasami się uda, ale zwykle trzeba płacić gotówką. Podczas wykładu prelegentka będzie mówić przede wszystkim o różnicach kulturowych i zachowaniach oczekiwanych przez gospodarzy, które warto przyswoić przed podróżą, aby nie narażać się na nieprzyjemne sytuacje.
Wstęp do muzeum – 1 zł od osoby


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand