Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 w Podnoszeniu Ciężarów

Gdzie?
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 w Podnoszeniu Ciężarów

Informacje od Organizatora:
W najbliższy weekend 10-12 czerwca 2022, w Bydgoskim Centrum Sportu, odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23. Wystąpi krajowa czołówka tej dyscypliny!
Zawody rangi mistrzostw Polski w ciężarach zawitają w Bydgoszczy po 9 latach. W roku 2013 odbyły się tu krajowe mistrzostwa juniorów do lat 20. Będzie to 14 impreza rangi mistrzostw Polski, organizowana w mieście nad Brdą! W dniach 10-12 czerwca, w Bydgoskim Centrum Sportu, zapowiadają się spore emocje. Bo przecież młodzieżowcy, to prawie już seniorzy. Świadczą o tym składy biało-czerwonych na zakończone kilka dni temu mistrzostwa Europy kobiet i mężczyzn w Tiranie. Tak, to prawda! Najlepsi w tej kategorii wiekowej młodzieżowcy – to aktualnie trzon reprezentacji seniorskich kobiet i mężczyzn! Na świeżutkich jeszcze listach startowych do MP U23, mamy wiele zawodniczek i zawodników, liczących się na krajowych i międzynarodowych pomostach, uczestników seniorskiego europejskiego czempionatu. Spodziewany jest start m.in. brązowego medalisty ME seniorów w Tiranie – sztangisty Budowlanych Kucera Nowy Tomyśl Piotra Kudłaszyka oraz czołowego zawodnika Europy w kat. 96 kg, atlety gospodarzy Bartłomieja Adamusa. Na listach startowych mamy także innych uczestników ME seniorów – Kacpra Urbana (Budowlani Opole), Marka Komorowskiego (MOS Opole), Patryka Bębna (Mazovia Ciechanów), Jakuba Michalskiego (KPC Górnik Polkowice), Pawła Szmeji (Narew Pułtusk) i innych.
Zawody rozpoczną się w sobotę 11 czerwca o godzinie 10.00
Uroczyste otwarcie nastąpi o godzinie 18.00
O godzinie 18.15 wystartuje kategoria 96 - 102 kg mężczyzn gdzie wystąpi nasz najlepszy zawodnik Bartłomiej Adamus.
W niedzielę starty rozpoczną się o godzinie 10.00 a zakończenie przewiduje sie na godzinę 16.00
Wstęp na zawody jest bezpłatny.
W Bydgoszczy organizatorami Mł.MP do 23 lat są - Zawisza Bydgoszcz-Podnoszenie Ciężarów, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand