Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Międzynarodowy Dzień Muzeów - Muzeum Wodociągów

Międzynarodowy Dzień Muzeów - Muzeum Wodociągów

Informacje od Organizatorów:
W najbliższą sobotę, 15 maja będziemy świętowali Międzynarodowy Dzień Muzeów, z tej okazji Muzeum Wodociągów (Hala Pomp, Wieża Ciśnień) wydłuża swoje godziny otwarcia, wstęp do naszych obiektów będzie darmowy, a także zaprosimy na livestreaming z ekspertami.
To szczególne święto dla społeczności Muzealników przypada 18 maja. W tym roku natomiast świętujemy już w sobotę, abyście mieli Państwo okazję do zwiedzenia naszych obiektów również wieczorem. Wieża Ciśnień będzie otwarta w godzinach 13:00-22:00, a Hala Pomp 13:00-19:00. Wstęp do Muzeum przez cały dzień będzie darmowy. Zwiedzanie może odbywać się tylko w ścisłym reżimie sanitarnym – zakrywanie ust i nosa maseczką, dezynfekcja dłoni, zachowywanie dystansu. W każdym z obiektów jednocześnie może przebywać maksymalnie 25 osób. Nasi pracownicy dopilnują abyście mogli Państwo poznać Muzeum w bezpieczny sposób.
Co więcej w tym dniu od godziny 13:00 na naszym kanale YouTube/@MuzeumWodoociągów  zostanie udostępniony streaming na żywo. W trakcie transmisji prosto z „Pałacyku”, zaproszeni eksperci poruszą wiele interesujących tematów. Od godz. 13:00 do 14:00 zapraszamy na rozmowę z Tomaszem Izajaszem, kustoszem Muzeum Kanału Bydgoskiego, który opowie o historii Kanału Bydgoskiego, o działaniach jakie zostały podjęte w celu zagospodarowania nowego obiektu, a także o kooperacji bydgoskich muzeów. Od godziny 14:00 do 14:30 spotkamy się z przedstawicielem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Panem Prorektorem ds. Rozwoju i Współpracy, dr hab. inż., profesorem uczelni Markiem Macko, z którym porozmawiamy o wykorzystaniu nowoczesnych technologii przy tworzeniu aktualnej wystawy stałej w Hali Pom  - modelowanie 3D i druk 3D oraz o współpracy między uniwersytetem a muzeum.
Na zakończenie, od godziny 14:30 do 15:00 przedstawiciel Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy dr Jacek Cieściński opowie o aranżacji zielono-niebieskiej infrastruktury w przestrzeni kulturalnej na przykładzie Muzeum Wodociągów oraz o istocie i znaczeniu przydomowego gromadzenia i zagospodarowania wód opadowych.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand