Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Masterclass z mistrzami kina dokumentalnego - cykl filmowy online

Gdzie?
Masterclass z mistrzami kina dokumentalnego - cykl filmowy online

FB BKF/FB Kina Orzeł/YouTube Emcek
BKF Masterclass z Michałem Marczakiem
Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł zapraszają na nowy cykl online – BKF Masterclass. W ramach internetowych spotkań, mistrzowie polskiego filmu dokumentalnego i wyróżniający się twórcy nowego pokolenia, wprowadzą odbiorców w tajniki swojej pracy. Dostęp do materiału będzie darmowy.
Do tej pory swój udział w projekcie potwierdzili m. in. Piotr Bernaś, Jolanta Dylewska, Marcin Koszałka, Marcel Łoziński, Paweł Łoziński, Michał Marczak, Elwira Niewiera, Hanna Polak, Marta Prus, Wojciech Staroń, Paweł Ziemilski, Maria Zmarz-Koczanowicz. Pomysłodawcami i prowadzącymi cykl są twórcy Bydgoskiej Kroniki Filmowej – Maciej Cuske i Marcin Sauter.
Spotkania odbywać będą się w piątki co dwa tygodnie. Pierwsza rozmowa dostępna będzie 18 grudnia od godz. 18.00 na facebookach BKF i Kina Orzeł oraz na koncie YouTube Emcek. Wszystkie masterclass będą z czasem dostępne w naszym archiwum. Na kilka dni przed każdym spotkaniem, będziemy wysyłali link do darmowego filmu zaproszonego twórcy. Korzystać będziemy najczęściej z bogatych zbiorów Ninateki, do zapoznania się z którymi już dziś zachęcamy https://ninateka.pl/filmy/film,dokumenty.
Cykl zainauguruje spotkanie z Michałem Marczakiem, twórcą głośnych “Końca Rosji”, “Fuck for Forest” i “Wszystkich nieprzespanych nocy”, nagrodzonych m. in. na Sundance, Nowych Horyzontach i Warszawskim Festiwalu Filmowym. Spotkanie dostępne będzie na facebookach BKF i Kina Orzeł oraz na koncie YouTube Emcek. Przed spotkaniem polecamy (widzom pełnoletnim) sięgnąć po filmową lekturę do bogatych zbiorów Ninateki –https://ninateka.pl/film/fuck-for-forest-michal-marczak.
Organizatorami cyklu są Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł działające w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand