Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Terapia (z ) CZYTANIEM. Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym - online

Terapia (z ) CZYTANIEM. Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym - online

Informacje od Organizatora:
SARS-Cov 2, koronawirus, Covid 19,  "piekło', "to jest wojna". Te hasła towarzyszą nam od miesięcy, ich siła rośnie, a wraz z nią nasze niepokoje. Boimy się o zdrowie swoje i bliskich, o pracę, utratę  spadek  lub dochodu, o przyszłość... Wszystko TO słyszą nasze dzieci, żyją TYM, nawet gdy bardzo chcemy je chronić. Wiedzą o naszych niepokojach. Do tego mają swoje. Często ich STRES jest większy od naszego, większy niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Oprócz naszych leków towarzyszą im inne, jak np. silne naciski ze strony nauczycieli, którzy usiłują zdążyć z jak największą porcją materiału przed ponownym zamknięciem szkół, inne stanęły już przed wyzwaniami e-nauki. Jeszcze inne boją się, że nie podołają. Dodatkowo widzą to jako rozłąkę z rówieśnikami. Zdarza się nawet, że dzieci noszą w sobie strach, iż w obliczu choroby zostaną zamknięte w szkole lub szpitalu, bez rodziców.
JAK POMÓC NASZYM DZIECIOM?
Badanie na University of Sussex wykazało, że CZYTANIE MOŻE ZMNIEJSZYĆ STRES NAWET O 68%. Dla porównania, słuchanie muzyki obniżyło poziom stresu o 61%, a wypicie filiżanki kawy lub herbaty o 54%. Spacer spowodował spadek poziomu kortyzolu o 42%. Granie w gry wideo obniżyło poziom stresu tylko o 21%.
CZYTANIE ZAPEWNIA RELAKS DLA CIAŁA I UMYSŁU.
Zapraszam na zajęcia dzieci w wieku od 6 do 10 lat.  Te zajęcia z precyzyjnie dobranymi książkami mają na celu ZREDUKOWAĆ STRES u Waszych dzieci.
Dodatkowymi profitami, jakie daje czytanie (w wypadku tych zajęć ukierunkowane czytanie) są:
LEPSZA EMPATIA I RELACJE Z INNYMI,
PRZECIWDZIAŁANIE BÓLOWI,
ZAPEWNIENIE LEPSZEGO SNU,
ŁATWIEJSZA KOMUNIKACJA,
WIĘKSZA WIARA WE WŁASNE MOŻLIWOŚCI,
Książki współpracują z neuronami.
Na zajęciach dzieci będą poznawały doskonałe, adresowane do nich, książki (najczęściej poruszające konkretne problemy, ale też czasami zabawne, rozładowujące emocje). Będziemy o nich całkiem poważnie rozmawiać, a również bawić się z wykorzystaniem technik biblioterapii, ze szczególnym uwzględnieniem metod zaczerpniętych z bajkoterapii.
Zajęcia poprowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz, polonistka, pedagożka i terapeutka SI, a przede wszystkim promotorka czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.
To zapewni nie tylko terapeutyczny efekt, ale też uniknięcie nudy (wpisanej w te mniej trafione bajki terapeutyczne, takich tu nie będzie, TYLKO DOBRA LITERATURA)
Pierwsze zajęcia będą nieodpłatne,
Wskazane jest utworzenie stałej grupy, dla lepszych celów terapeutycznych.
Będzie bezpiecznie. Będzie przyjaźnie i domowo.
Możemy tez powołać grupy rodzinne, dla dzieci i rodziców.
NA PIERWSZE ZAJĘCIA WSTĘP WOLNY,
OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.
Cena jednego spotkania w miesięcznym abonamencie to ok. 20 zł (90zł miesięcznie).
Uczestniczenie w pojedynczych zajęciach:  cena wynosi 35 zł.
Zapisy i pytania: tuczytam@op.pl, w temacie wpisujcie "na stres, on line", a w treści imię i nazwisko dziecka, jego wiek i swój numer telefonu.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand