Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Online: KONCERT - Mehehe

Gdzie?
Online: KONCERT - Mehehe

14 listopada godz. 20.00, sala kinowo-widowiskowa MCK / bilety 20 zł, dostępne tylko w kasie MCK w dniu wydarzenia.


 


Mehehe – tradycja szeptuch i ludowej magii


 


W kolejny dzień Prologu Ethniesów (14 listopada) wprowadzi nas w sposób niezwykłe magiczny duet „Mehehe”. Tworzą go multiinstrumentalistki i performerki Helena Matuszewska i Basia Songin, od lat związane z wieloma zespołami sceny folkowej. We wspólnym projekcie, jakim jest „Mehehe” w niekonwencjonalny sposób nawiązują do tradycji szeptuch i magii ludowej. Zapętlają w looperze dźwięki złóbcoków, kankles, basowego wilka, azjatyckiego kaszgaru i szamańskiego bębna. Wykorzystując akustyczne ludowe instrumenty, wrzeciona, liście, szepty, krzyki i śpiew przenoszą słuchaczy w tajemniczy i ginący świat wiejskiej magii.


 


Zespół zadebiutował w 2018 roku na Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, zdobywając III nagrodę za przemyślaną kreację sceniczną, intymność i baśniowość.
W marcu 2019 roku ukazała się ich debiutancka płyta „CIEMNIENIE”, w której sięgają po historie zachowane w wyliczankach, starych pieśniach i magicznych frazach. Ta sama tajemnicza siła przyrody, niezrozumiała i przerażająca, która niegdyś motywowała ludzi do tworzenia kultów i zaklęć, staje się inspiracją do nowych poszukiwań muzycznych.
Płyta została nagrodzona III nagrodą w konkursie na Folkowy Fonogram Roku 2019, organizowanych przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej.
W lutym 2020 roku Mehehe zostały zaproszone do udziału w międzynarodowym programie Keychange – pionierskiej międzynarodowej inicjatywy promującej muzykę tworzoną przez kobiety.
Zdjęcia wykonał: Bartek Muracki


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand