Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Aktywny senior - bezpłatne zajęcia dla osób starszych

Gdzie?
Aktywny senior - bezpłatne zajęcia dla osób starszych

Nowy cykl bezpłatnych spotkań połączonych z warsztatami edukacyjnymi i poradami zdrowotnymi dla starszych osób organizuje Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz. W sobotę 25 stycznia odbędą się pierwsze zajęcia, w trakcie których seniorzy będą odkrywać receptę na długowieczność.
„Aktywny senior” to nowy cykl spotkań przygotowanych specjalnie z myślą o potrzebach osób starszych. Na seniorów, którzy w sobotę 25 stycznia odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Bydgoszcz, czeka 5 godzin bezpłatnych warsztatów edukacyjnych, które odbędą się po raz pierwszy w tym roku pod hasłem „Recepty na długowieczność”.
W trakcie wydarzenia będzie można porozmawiać z dietetykiem, który omówi m.in. nadmiary i niedobory w diecie osoby starszej. Przystępne rady na temat zasad zbilansowanego żywienia, składników odżywczych czy roli białka, węglowodanów, błonnika, wody i witamin z pewnością przydadzą się każdemu seniorowi. W trakcie spotkania będzie można także przeprowadzić badanie tkanki tłuszczowej i ustalić indeks masy ciała.
Czy senior może uprawiać sport? Na to pytanie specjaliści również odpowiedzą i udzielą wskazówek, jaką formę aktywności wybrać, a przy okazji, jak zadbać o zdrowe serce. Na seniorów czekają również zajęcia ruchowe z udziałem trenera personalnego, który pokaże ćwiczenia, jakie seniorzy mogą później sami wykonywać w domu. Atrakcją tego dnia będzie również muzyczna niespodzianka z udziałem Steffi Mal. To znana bydgoska wokalistka należąca do grupy seniorów, która utrzymuje dobre zdrowie i kondycję dzięki zmianie nawyków żywieniowych i systematycznej aktywności.
Kolejne spotkanie odbędzie się 29 lutego, a jego tematem przewodnim będzie internet i świat komputerów.
- Zgodnie z filozofią naszego obiektu „Przyjazne miejsce blisko Ciebie” chcemy być faktycznie na wyciągnięcie ręki dla naszych klientów. Od lat organizujemy wiele atrakcji dla dzieci, teraz chcemy rozszerzyć naszą ofertę animacji i skupić się na potrzebach naszych starszych klientów, zwłaszcza mieszkańców okolicy – mówi Adam Kozioł, marketing manager w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz.
Pierwsze zajęcia z cyklu „Aktywny senior” odbędą się 25 stycznia w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ul. Rejewskiego 3 w Bydgoszczy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do godziny 17. Wstęp wolny!


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand