Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Rok i Zuzanna Mulec

Gdzie?
Rok i Zuzanna Mulec

Rok
Pochodzę ze Słowenii, ale od ponad trzech lat mieszkam w Żyrardowie, do którego przywiodła mnie miłość. Od dziecka zajmuję się muzyką. Uwielbiam słuchać jazzu, bluesa i folku, ale otwieram się też na inne gatunki muzyczne. Śpiewałem w kilku różnych chórach i potrafię grać na fortepianie, gitarze, akordeonie i harmonijce ustnej. Aranżowanie coraz to nowszych utworów i eksperymenty z dźwiękiem są moją ogromną pasją. Przez kilka lat byłem też członkiem zespołu Skromni Band grającym muzykę religijną. Z wykształcenia jestem anglistą, a pracuję jako przewodnik na Niewidzialnej Wystawie. Interesuję się także motoryzacją i ornitologią. Słucham również wielu słuchowisk radiowych. Szybko zaaklimatyzowałem się w Polsce, ale przez cały czas chętnie pogłębiam wiedzę o tutejszej kulturze i doskonalę znajomość języka.
Zuzia
Studiuję lingwistykę stosowaną na UW i mówię w trzech językach obcych: angielskim – który pasjonował mnie od czasów szkolnych, niemieckim i słoweńskim. Śpiewam od wielu lat. Moje największe osiągnięcia wokalne to: I miejsce na festiwalu Debiuty w Lublinie, Grand Prix festiwalu Tomaszowska Wiosna, trzykrotna nagroda na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, udział w jubileuszowym koncercie Ireny Santor oraz współpraca z Tomaszem Krezymonem – akompaniatorem Michała Bajora. Uczestniczyłam też w projekcie Chopin dla niewidomych, który umożliwił mi kształcenie techniki wokalnej na UMFC a także występ w Filharmonii Narodowej. Ponad rok temu odkryłam instrument zwany cajonem, a ponieważ bardzo pasuje do mojej poukładanej osobowości, zaczęłam wykorzystywać go na występach. W wolnych chwilach chętnie słucham słuchowisk, w szczególności kryminałów i komedii, lubię też grać w karty i kości.
W skrócie, jesteśmy młodym małżeństwem, które połączyła wakacyjna miłość, wspólne tematy i zainteresowania. Bycie razem daje nam wiele radości, motywacji do rozwoju i możliwości nowych przedsięwzięć.
W programie koncertu znajdą się utwory w czterech językach: polskim, angielskim, słoweńskim i jidysz. Będzie można usłyszeć zarówno sentymentalne, skłaniające do refleksji utwory, jak i parę skocznych, rytmicznych kawałków. Z pewnością wybrzmi kilka wielkich przebojów, jednak zaprezentujemy także rzadziej spotykane na co dzień piosenki, które według nas warto poznać, a wszystko to zaaranżowane na wokal, klawisz/gitarę i cajon.
Wstęp- cegiełka 10 zł, niepełnosprawni, seniorzy – 8 zł.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand