Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Spotkanie z Barbarą Jendrzejewską

Gdzie?
Spotkanie z Barbarą Jendrzejewską

Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Jendrzejewską – polonistką, poetką, pisarką, publicystką i animatorką kultury związaną z Bydgoszczą prywatnie i zawodowo od ponad 30 lat. Jako poetka debiutowała w 1986 w Polskim Radiu w Bydgoszczy cyklem wierszy pt. Studium dłoni, debiut prasowy miała w gazecie „Fakty” w roku 1987. Wydała osiem zbiorów liryków i dwie książki prozatorskie.
Jest laureatką ogólnopolskich  konkursów  literackich w dziedzinie  poezji i prozy. Drukowała w wielu pismach i w licznych almanachach. Artystka od 2007 prowadzi Kawiarnię Literacką w Domu Kultury „Modraczek” w Bydgoszczy, zredagowała jej trzy almanachy: Poeci na Wyżynach (2009), Ta podróż trwa… (2013) i Poetyckie Ogrody (2015), gościła dotąd 126. poetów z całej Polski. Trzykrotnie otrzymała Stypendium przyznawane przez Prezydenta Bydgoszczy dla osób zajmujących się twórczością artystyczną oraz upowszechnianiem kultury.
Urodzona w Tucholi twórczyni jest członkiem Stowarzyszenia Autorów Polskich i RSTK. Ukończyła filologię polską i bibliotekoznawstwo oraz podyplomowe: dziennikarstwo, psychologię i filozofię (opublikowała ponad 200 artykułów w pismach specjalistycznych). W 2013 została wyróżniona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego honorową odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. W 2017 otrzymała Nagrodę Prezydenta Bydgoszczy za twórczość i działalność na rzecz kultury.
Wstęp wolny.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand