Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

European Athletics Team Championships

Gdzie?
European Athletics Team Championships

Lekkoatletyka jest zdecydowanie sportem indywidualnym. Każdy zawodnik pracuje na swój osobisty sukces – to jego przygotowanie fizyczne i psychiczne decyduje o wynikach, medalach, zwycięstwach lub porażkach na licznych zawodach. I choć zawodnicy reprezentują jeden kraj to na końcu można zaledwie podsumować indywidualne pozycje medalowe poszczególnych jednostek.
Jest jednak impreza, która zmienia oblicze tego wyjątkowego sportu. Wnosi w zaciętą rywalizację ducha wzajemnego wsparcia i współpracy. Pozwala lekkoatletom poczuć integralność zespołu, a publiczności dostarcza wyjątkowych emocji towarzyszących kibicowaniu rywalizacji w sportach drużynowych. Tak jak w siatkówce czy koszykówce do zwycięstwa liczy się każdy punkt, tak w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Lekkiej Atletyce start każdego reprezentanta drużyny, w której skład wchodzą zawodnicy obu płci, ma wpływ na osiągnięcie celu – zdobycie medalu Mistrzostw Europy.
Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, dawniej Puchar Europy, w obecnej formule odbywają się od 2009 roku, a od 2015 r. w cyklu dwuletnim. Reprezentacje poszczególnych krajów startują w 4 ligach, każda po 12 zespołów. W Bydgoszczy w dniach 9-11 sierpnia 2019 r. będzie miała miejsce rywalizacja najlepszych drużyn europejskich w ramach Super Ligi Drużynowych Mistrzostw Europy. Będą to:CZECHY
FINLANDIA
FRANCJA
NIEMCY
GRECJA
WŁOCHY
POLSKA
HISZPANIA
SZWECJA
SZWAJCARIA
UKRAINA
WIELKA BRYTANIAOpracowany przez Europejską Federację Lekkiej Atletyki European Athletics system promocji i relegacji określa udział jej członków (51 krajów Europy) w każdej z 4 lig. W Super Lidze 3 drużyny z najmniejszą liczbą punktów w całościowej punktacji spadają do rywalizacji w 1 lidze w następnej edycji DME. Ich miejsce zajmują 3 najlepsze, medalowe drużyny 1 ligii.


Poprzednią edycję Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Super Ligę (Lille 2017, FRA) wygrała reprezentacja Niemiec. Polska zdobyła 2 miejsce i srebrny medal. Jak będzie w 2019 roku? Czy w Bydgoszczy polski zespół niesiony dopingiem rodzimych kibiców sięgnie po zwycięstwo? Ma na to duże szanse!
Już dziś zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie sportowe pełne fantastycznej rywalizacji na najwyższym poziomie, emocji i wzruszeń.
DRUŻYNA POLSKA – przyjdź i bądź jej częścią!


Bilety dostępne są na stronach www.ticketmaster.pl/bydgoszcz2019 i eBilet.pl oraz w sklepach Media Markt w całym kraju. Pełna lista punktów sprzedaży:


   https://www.ticketmaster.pl/feature/special/outlets.html?language=pl-pl


   www.ebilet.pl/punkty-sprzedaz


 


____________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).        
______________________      
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl              
______________________      
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand