Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wakacyjne wtorki w zoo

Gdzie?
Wakacyjne wtorki w zoo

Informacje od Organizatora:
W drugim miesiącu wakacji zapraszamy do zoo we wtorki: 2, 9, 23 i 30 sierpnia. W programie m.in. warsztaty i karmienie zwierząt
2 sierpnia w godzinach od 10 do 13 zapraszamy do udziału w grze terenowej pn. „Zatopione zagadki”, podczas której będzie można sprawdzić się w rozwiązywaniu zagadek, rebusów, szyfrów ukrytych między innymi w wodzie, błocie, liściach, korze. Ponadto, pokażemy zwierzęce eksponaty. Wystarczy wykupić bilet wstępu do zoo zgodnie z cennikiem. Nie są wymagane zapisy. Gra odbywa się w plenerze.
9 sierpnia w godzinach od 10 do 12 odbędą się warsztaty pn. „O owadach pożytecznych”.  Uczestnicy wcielą się w rolę ogrodników, by zasiać i zasadzić różnego rodzaju rośliny. Ponadto, wyjaśnimy, jaką rolę w przyrodzie pełnią owady pożyteczne. Zaprosimy również na zaplecze hodowlane, gdzie pokażemy nasze owady oraz  opowiemy o ich hodowli. Na warsztaty wymagane są zapisy - e-mail: konkurs.zoo@myslecinek.pl. Liczba osób jest ograniczona. Liczy się zatem kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 35 zł od osoby (w tym mieści się już bilet wstępu do zoo). Spotkanie odbywa się w plenerze.
23 sierpnia zapraszamy do udziału w nietypowej grze terenowej pn. „Kto wie, nie błądzi”. Startujemy o godz. 10, kończymy o godz. 12. W grę wplecione zostaną pokazowe karmienia zwierząt, a karty do gry tym razem zostaną udostępnione na zakończenie spotkania. Dla pierwszych 10 rodzin/grup przewidujemy nagrody książkowe. Wystarczy wykupić bilet wstępu do zoo zgodnie z cennikiem. Nie są wymagane zapisy. Gra odbywa się w plenerze.
30 sierpnia w godzinach od 9 do 11 zapraszamy na warsztaty pn. „Zwierzęcy goście na śniadaniu”, które w lipcu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Podczas warsztatów z materiałów plastycznych oraz dostępnych materiałów naturalnych uczestnicy przygotują zaproszenie, menu lub makietę stołu dla wybranego zwierzęcia. Następnie nasi goście zapoznają się z dietą wybranych gatunków zwierząt – mieszkańców bydgoskiego zoo, aby przygotować dla nich posiłek. To jednak nie wszystko, na uczestników spotkania czeka bezpośredni kontakt ze zwierzętami - samodzielne karmienie! Na warsztaty wymagane są zapisy - e-mail: konkurs.zoo@myslecinek.pl. Liczba osób jest ograniczona. Liczy się zatem kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się do udziału w warsztatach poinformujemy e-mailowo. Koszt uczestnictwa to 35 zł od osoby (w tym mieści się już bilet wstępu do ZOO). Warsztaty odbywają się w plenerze.
Zapraszamy każdego chętnego!


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand