Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

DRUMS FUSION 2021: Jazz Band Młynarski/Masecki - Podwieczorek taneczny

Gdzie?
DRUMS FUSION 2021: Jazz Band Młynarski/Masecki - Podwieczorek taneczny

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie kulturalne w ramach tegorocznej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION. W niedzielę 22 sierpnia o godz. 16.00 na bydgoskim Startym Rynku  odbędzie koncert, podczas którego postaramy się odtworzyć dla Państwa klimat przedwojennej, bydgoskiej kawiarni. Zagra Jazz Band Młynarski/Masecki W pobliżu sceny staną kawiarniane stoliki, przy których będziecie mogli rozsiąść się wygodnie i delektować muzyką oraz skromnym poczęstunkiem. Za miejsce przy stoliku wraz z rzeczonym poczęstunkiem zapłacicie symboliczną „dyszkę” (10 zł) wejściówki w tej cenie czekają już na Was w kasie MCK zalecamy pośpiech, bowiem ich liczba jest ograniczona. Jeśli jednak nie zdążycie ich kupić, lub zwyczajnie nie macie ochoty na miejsca siedzące - nie przejmujcie się, dla osób poza stolikami koncert dostępny będzie zupełnie za darmo!
Oczywiście na samej muzyce poprzestać nie zamierzamy. Poza nią bydgoski rynek wypełni się zabytkowymi pojazdami straganami i parasolkami. Specjalnie na tę okazję wydrukujemy okolicznościowego „Kuriera” na starym papierze. Zrobimy co się da, by jak najwierniej odtworzyć atmosferę przedwojennej Bydgoszczy. Liczymy również na Waszą pomoc - przywdziejcie stroje z epoki i wybierzcie się z nami na „Podwieczorek taneczny”!
Jazz Band Młynarski/Masecki to zespół grający przedwojenny polski jazz. Do życia powołał go wybitny pianista Marcin Masecki wraz z Janem Emilem Młynarskim, odwołując się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia. Artyści niejako rekompensują stracone szanse całego pokolenia polskich artystów rozrywkowych, którzy w rozkwicie „prosperity” musieli uciekać, walczyć, ginąć i emigrować, osierocając polską muzykę rozrywkową w niepowetowany sposób. Aranżacje Marcina i głos Janka nadają całości zupełnie nowy oddech, czyniąc tę muzykę aktualną i użytkową - do tańca i wzruszeń.
Podczas niedzielnego koncertu usłyszymy materiał z ich drugiego krążka zatytułowanego „Płyta z zadrą sercu”. To tytuł jednej z piosenek jednego z największych polskich tekściarzy XX wieku - Mariana Hemara. Tym razem Marcin i Janek postanowili pójść o krok dalej i spełnić swoje wielkie marzenie o prawdziwej jazzowej orkiestrze. Do podstawowego składu, który liczył 7 osób, dodali sekcję skrzypiec oraz trąbki i puzony. W ten sposób powstał zespół o dużo szerszej brzmieniowej palecie. Na „Płytę z zadrą w sercu” składają się utwory głównie z przełomu lat 30. i 40. ubiegłego wieku - polskie szlagiery, dobrze znane w dawnych czasach, dziś nieco zapomniane. Muzycy zapatrzeni w stare fotografie i zasłuchani w orkiestry polskie i amerykańskie, postanowili stworzyć świat, w którym II Wojna Światowa nie miała miejsca, a jazzbandy taneczne w Polsce nie przestają istnieć i wciąż grają, czerpiąc ze wszelkich dobrodziejstw nowoczesności…
Miejsca przy stolikach (z poczęstunkiem w cenie): 10 zł - bilety dostępne w kasie MCK
Miejsca poza stolikami - WSTĘP WOLNY!


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand