Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Rok i Zuzanna Mulec

Gdzie?
Rok i Zuzanna Mulec

Rok Mulec
Pochodzę ze Słowenii, ale od pięciu lat mieszkam w Polsce i pracuję na Niewidzialnej Wystawie w Warszawie. Interesuję się jazzem, motoryzacją i teatrem radiowym. Muzyką zajmuję się od dziecka: przez cztery lata uczyłem się gry na fortepianie w szkole muzycznej, a tajniki gry na gitarze, akordeonie i harmonijce ustnej opanowałem prawie samodzielnie. Poza tym od małego śpiewałem w chórach: najpierw w szkole, potem w parafii, aż wreszcie w znanym słoweńskim zespole wokalnym Bee Geesus, z którym uczestniczyliśmy w bitwie chórów w austriackiej telewizji ORF i śpiewaliśmy razem ze słynnymi słoweńskimi piosenkarzami, takimi jak Oto Pestner i Aleksander Mežek. Grałem również na gitarze w zespole uwielbieniowym Skromni Band. Często uczestniczyliśmy w oprawie mszy świętych i adoracji, a w roku 2015 nagraliśmy płytę. Lubię grać bluesa, rock’n’roll, country i pop. Moja pasja to akompaniowanie, ponieważ uwielbiam szukać takich harmonii, żeby jak najlepiej dopasować akompaniament do wykonawcy. A kiedy akompaniuję Zuzi, wtedy jestem najszczęśliwszym mężem na świecie.
Zuzanna Mulec
Jestem wielką pasjonatką języków obcych: znam język angielski, niemiecki oraz słoweński, a od niedawna uczę się też języka holenderskiego. Muzyka jest dla mnie odskocznią od pracy oraz okazją do podróży i poznawania nowych ludzi. Nie ograniczam się do jednego gatunku muzycznego: często wykonuję piosenkę literacką, jak i bardziej wyszukane utwory popularne, czasem sięgam też do tradycji ludowych. Występowałam na wielu konkursach piosenki, gdzie często zbierałam nagrody. Miałam też okazję zaśpiewać u boku czołowych polskich artystów, takich jak Irena Santor, Grzegorz Markowski, czy Grzegorz Turnau. Występowałam także na międzynarodowych wydarzeniach w Turcji i Hiszpanii. Od niedawna gram też na cajonie, co otwiera przede mną nowe możliwości.
https://www.youtube.com/watch?v=MbqblmjXrmU
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand