Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Pawlicki/Knorps/Górzyński

Gdzie?
Pawlicki/Knorps/Górzyński

Trio powraca na Gimnazjalną!
Tym razem w ramach 17. Millennium Docs Against Gravity.
Koncert odbędzie się na patio w Landschaftowym ogródku liczymy na to, że tym razem każdy znajdzie dla siebie miejsce! Oprócz free jazzowych odjazdów usłyszycie również kilka kompozycji z zakresu muzyki filmowej.
Pawlicki/Knorps/Górzyński to spontanicznie powołane do życia trio, które zadebiutowało podczas ostatniego Wieczoru Muzyki Improwizowanej w Klubie Mózg. Gra zespołu w dużej mierze oparta jest na próbie odnalezienia wspólnego mianownika podczas muzycznej interakcji. Styl grupy określić można jako free jazz. Z uwagi na improwizowany charakter występu oraz celowy brak wcześniej przygotowanego repertuaru, muzycy za każdym razem wybierają się w podróż w głąb siebie.
Tomasz Pawlicki - Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, solista – flecista Orkiestry Opery Nova w Bydgoszczy, z którą współpracuje od 1988 roku.Na polu muzyki klasycznej uczestniczył w wielu projektach związanych z działalnością zespołów orkiestrowych, działających w kraju i za granicą. Współpracował z Capellą Bydgostiensis, Toruńską Orkiestrą Kameralną, Warszawską Orkiestrą Kameralną, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Bałtycką, Operą Szczecińską, Operą Wrocławską, Teatrem Polskim w Bydgoszczy i innymi.Jako artysta jest związany z wieloma dziedzinami i rodzajami sztuki, nie tylko w rozumieniu czysto muzycznym. Od 1992 roku należy do środowiska ludzi skupionych wokół bydgoskiego klubu Mózg. Dołączył do efemerycznej formacji Trytony (T. Gwinciński, S. Janicki, J. Buhl), następnie jako flecista i pianista współtworzył grupę Maestro Trytony z Gwincińskim, Rafałem Gorzyckim, Tomkiem „Świętym“ Hesse i Renatą Suchodolską. Owocem tej współpracy jest powstanie dwóch albumów – Enoptronia i Heart Of Gold, które prezentowali na wielu festiwalach muzycznych w kraju i za granicą.
Paweł Knorps - Z wykształcenia gitarzysta jazzowy, studiował na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Liszt Ferenc Academy of Music w Budapeszcie.
W ramach pasji zajmuje się również gitarą basową i produkcją muzyki. Jego życie oscyluje między muzyką, programowaniem i kognitywistyką, która stała się przedmiotem dalszej formalnej nauki. Muzycznie  interesuje się nowoczesnymi formami wyrazu, technikami improwizacji. Główne inspiracje to Tigran Hamasyan, Julian Lage, Dhafer Yousef.
Kevin Górzyński - Perkusista, amator sztuki i kultury, dyplomant I stopnia Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Partycypował w kilku odsłonach cyklu Bydgoska Akademia Jazzu, którego organizatorem i kontrabasistą jest Grzegorz Nadolny. Współpracował także z bydgoskim artystą Grzegorzem Pleszyńskim w ramach Antydepresyjnej Akademii Dźwięku. Jej zasadniczym elementem była improwizacja inspirowana obrazami i twórczością artysty. Na swoim koncie ma również udział w festiwalach takich jak Oko Nigdy Nie Śpi i Music Is The Weapon Fest.   


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.                                                            

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand