Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Znane i lubiane: Gosia Żurańska-Wilkowska, Łukasz Urbaniak

Gdzie?
Znane i lubiane: Gosia Żurańska-Wilkowska, Łukasz Urbaniak

Małgorzata Żurańska-Wilkowska
Wokalistka rozrywkowa i jazzowa, której konikiem jest śpiew białym głosem. Niepoprawna optymistka! Nie ma dla Niej rzeczy niemożliwych, są tylko takie które wymagają większego nakładu pracy. Doktorantka Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dziedzinie sztuk muzycznych. Ma na koncie kilka płyt wydanych przez Warner Polska, Jazzboy Records i własne wydawnictwo, a także zdobyte nagrody na prestiżowych festiwalach piosenki.
Łukasz Urbaniak
Kompozytor i pianista związany z Operą Nova w Bydgoszczy. Jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich, a jego utwory były prezentowane w większości krajów Europy Zachodniej, a także w USA oraz w Chinach. Jako pianista dwukrotnie przebywał na kontraktach zagranicznych (Cypr), brał również udział w takich wydarzeniach artystycznych jak: Artyści w Bohemie czy Con-Front-Akcje Muzyczne w Galerii BWA, współpracując ze znakomitymi artystami, m.in. Magdaleną Łaską czy Małgorzatą Żurańską-Wilkowską.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand