Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncert Apteka Restauracja & Koktajlbar

Gdzie?
Koncert Apteka Restauracja & Koktajlbar

Duet idealny - piano i saksofony!
MACIEJ MAJCHERCZAK i SZYMON ŁUKOWSKIi to muzycy, którzy koncertowali na całym świecie. W ich wykonaniu usłyszymy przeboje muzyki rozrywkowej i jazzowej m. in. "Here, There and Everywhere" zespołu The Beatles czy "Mercy Street" Petera Gabriela.
MACIEJ MAJCHERCZAK - pianista, akordeonista, aranżer.
Ukończył szkołę muzyczną I i II stopnia w Pile, a następnie studiował w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Koncertował w Polsce i za granicą, m. in. w Niemczech, Belgii, Holandii, USA, Meksyku oraz na Litwie.
Organizator wielu imprez muzycznych zarówno jako wykonawca jak i kierownik muzyczny. Ma na swoim koncie wieloletnią współpracę z MDK nr 4 w Bydgoszczy jako juror podczas różnorodnych przesłuchań oraz konkursów ogólnopolskich, MDK nr 5 w Bydgoszczy jako akompaniator oraz aranżer i współtwórca płyty "Niech kolęda nas zjednoczy głosząc chwałę cichej nocy" wydanej wraz ze Stowarzyszeniem Fordońska Piwnica ARTMUZA 5. Od 1995 roku do dziś współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. W roku 2007 ukończył studia licencjackie na wydziale ekonomii. Poza muzyką jego hobby to szachy, brydż i żeglarstwo.
SZYMON ŁUKOWSKI - saksofonista, klarnecista, flecista kompozytor, aranżer, bandleader urodzony 10.06.1986 roku w Bydgoszczy. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie klarnetu A. Dudzińskiego (2010) i Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie saksofonu w klasie M. Sikały (2014).
Laureat wielu nagród, m.in.: Grand Priv na konkursie Petersburska Wiosna 2019, I miejsce w kategorii Solista na Blue Note Poznań Competition (2014), Nagroda dla najlepszego instrumentalisty XVI Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych I Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu (2013), dla najlepszego Instrumentalisty XIII Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu (2008) oraz II nagrody na Student Jazz Festival w Bydgoszczy z grupą Walking Quartet (2009).
Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz trzykrotnie Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Swobodnie porusza się w rozmaitych stylistykach muzycznych, od jazzu, przez muzykę fusion, latin i eksperymentalną, najwięcej uwagi poświęcając współczesnej muzyce jazzowej w różnych odsłonach.
Aktualnie współtworzy grupy: Szymon Łukowski Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet, Orange Trane, Michał Gozdek Quartet, Jan Konop Big Band, Eljazz Big Band.
Występował u boku takich wykonawców jak Stanisław Soyka, Kasia Kowalska, Aga Zaryan, Zbigniew i Jacek Namysłowscy oraz wielu innych. 
Szymon Łukowski jest także autorem muzyki do kilku spektakli teatralnych, m.in. spektaklu "Zjednoczenie Dwóch Korei" J. Pommerata w reżyserii Łukasza Gajdzisa, skomponowanej wspólnie z Tomaszem Lewandowskim.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand