Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

GRZECH PIOTROWSKI "HEART"

Gdzie?
GRZECH PIOTROWSKI "HEART"

17 lipca br. w Centrum Artystycznym Eljazz odbędzie się koncert w ramach Europejskiej Akademii Jazzu.
"GRZECH PIOTROWSKI "HEART" - to nowy album, którego premiera odbędzie się 25.07 na festiwalu „Wschód Piękna” w Warszawie. Koncert w Bydgoskim Eljazzie będzie zatem przedpremierą.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Eljazzie po godz. 16.00
Na scenie pojawią się:
Grzech Piotrowski
Michał Salamon (piano),
Artur Bubu Twarowski (git 1),
Krzysztof Łochowicz (git 2), Jan Wierzbicki (bas),
Tomasz Mądzielewski (drums).
Grzech Piotrowski podczas pandemii zorganizował cykl koncertowy "Sztuka w czasach zarazy", w którym zabrzmiały 54 koncerty na przestrzeni zaledwie 10 tygodni. Przed komputerami zgromadziło się ponad 500 tys słuchaczy. Teraz działa aktywnie na rzecz otworzenia branży muzycznej (OTWIERAMY KONCERTY) i organizacji sieci koncertowej, która dostosuje się do nowych realiów muzycznych w post pandemicznej rzeczywistości. Klub Eljazz zgodził się połączyć z tą inicjatywą zainspirowany działalnością klubu „Six Seasons”, któremu patronuje World Orchestra."
Grzech Piotrowski to eksplorator. Przemierza świat w poszukiwaniu, artystów, muzyki, korzeni improwizacji, słońca, zdrowego jedzenia, przygody i esencji bycia.
Jego projekty muzyczne wymykają się całkowicie z ram, standardów i wszelkich stereotypów. To kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Twórca World Orchestry i zespołów: Alchemik, Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation, Head Up.
Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saksofonu. Dwukrotnie nominowany do nagrody “Fryderyki”. Zdobywca Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy” Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach “Jazz Nad Odrą”, “Pomorska Jesień Jazzowa”, “Jazz Juniors”.


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand