Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Muzyczny salon Gumiela & Pawlicki

Gdzie?
Muzyczny salon Gumiela & Pawlicki

Muzyczny salon
Muzyczny salon, czyli cykl koncertów w sali złotej Pałacu Nowego tego lata, następującego po „wiośnie izolacji” dosłownie i metaforycznie otworzy się na świat. Muzyka zabrzmi bowiem w przestrzeni parku, wokół Pałacu Nowego. Równocześnie artyści sięgną po muzykę świata. Utwory z pogranicza wielu gatunków, o wielokulturowym wymiarze oraz odmiennych inspiracjach. Ale właśnie w różnorodności i tolerancji tkwi siła. Będzie to swoisty kalejdoskop muzyczny, gdzie w relacji dialogu usłyszmy muzykę klasyczną, filmową, jazz i wątki improwizowane.
W ramach Muzycznego salonu, w wakacyjne niedziele zagrają artyści z bydgoskiego środowiska muzycznego. Między innymi ceniony pianista i kameralista Tomasz Gumiela, którego ostromecka publiczność zdążyła już poznać i polubić. Artysta ma w swoim dorobku prawykonania utworów współczesnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka (za nagranie dla firmy fonograficznej DUX w 2008 roku). Pianiście towarzyszyć będą: skrzypek Filip Lipski, który zdaniem krytyków „wprowadza słuchaczy w świat wysublimowanych dźwięków, niezwykłej wrażliwości i ekspresji muzycznej” oraz flecista, producent i kompozytor Tomasz Pawlicki. „Tańce świata – od Chopina do Piazzoli” - to tylko jedna z wielu propozycji dla melomanów.
W trakcie Muzycznych salonów wystąpią także Marzena Buchwald i Joanna Derenda-Łukasik, które nagrały płytę na fortepianie Zygmunta Noskowskiego jako Pianoduo Artists. Planujemy recital artystki młodego pokolenia Emilii Biskupskiej.
wstęp wolny


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand