Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wakacje? Koniecznie z Muzeum!

Wakacje? Koniecznie z Muzeum!

Informacje od Organizatora:
Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego serdecznie zaprasza do wspólnej, twórczej zabawy podczas wakacyjnych zajęć edukacyjnych realizowanych pod hasłem „Co można robić w Muzeum?”. W tym roku nasze działania skoncentrują się wokół historii i legend związanych z Bydgoszczą.   
Przez cały lipiec i sierpień zapraszamy w godz. 11.00-13.00. We wtorki dzieci i młodzież w wieku 8-13 lat, a w czwartki – maluchy w wieku 3-7 lat z rodzinami. Miejscem naszych spotkań będzie już tradycyjnie Centrum Edukacji Muzealnej przy ul. Mennica 6. Wśród poruszanych tematów znajdą się m. in. opowieść o słynnym kryptologu Marianie Rejewskim czy legenda o Wilczaku. W częściach warsztatowych spotkań wykonamy prace z gliny, biżuterię czy obrazy metodą cyjanotypii. Zajęcia poprowadzą artyści i muzealni edukatorzy. Jak zwykle będzie kreatywnie, radośnie i ciekawie!   
Z uwagi na komfort i bezpieczeństwo uczestników liczba miejsc na każde zajęcia jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod nr telefonu 52 58 59 911/914/925 lub adresem e-mail: edukacja@muzeum.bydgoszcz.pl.   
Dołożymy wszelkich starań, abyście czuli się na naszych zajęciach komfortowo i bezpiecznie. Na naszej stronie znajdują się szczegółowe wytyczne dot. zasad bezpieczeństwa i wymogów koniecznych do spełnienia przez uczestników warsztatów.   
Wakacyjny cykl warsztatów zatytułowany „Ja i moje miejsce” to pierwsza z trzech części projektu edukacyjnego „Co można robić w Muzeum?” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, którego głównym celem jest zachęcenie bydgoszczan do czynnego uczestnictwa w kulturze. Już dziś zapraszamy Państwa do śledzenia kolejnych odsłon naszego projektu, które zaprezentujemy po wakacjach!


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand