Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncertowe środy - Ania Rusowicz - online

Gdzie?
Koncertowe środy - Ania Rusowicz - online

Zapraszamy na kolejny koncert na żywo online w ramach Wiosny Wirtuali. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpi Ania Rusowicz. Artystka promować będzie swoją najnowszą płytę „Przebudzenie”.
To czwarty solowy album wokalistki, której znakiem rozpoznawczym jest rockowe i bigbitowe brzmienie nawiązujące do muzyki lat 60. i 70. „Przebudzenie” to 12 utworów, w których zarówno warstwa tekstowa jak i brzmieniowa zostały starannie dopracowane. Słychać w nich jazzowe, bluesowo-rockowe i funkowe brzmienia zza Oceanu – Ania Rusowicz nie ukrywa, że jedną z głównych inspiracji do powstania płyty, była podróż do Nowego Orleanu. Niektóre utwory przywodzą na myśl muzykę prekursorów gatunków soul, funk i blues, m. in. Jamesa Browna czy Otisa Reddinga. Szczególnie, że artystka zdecydowała się włączyć do niektórych kawałków sekcje instrumentów dętych, które przenoszą nas w czasie o kilka dekad do klimatycznej Luizjany.
Ania Rusowicz jest jedną z bardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek, kompozytorek i autorek tekstów. Jest zdobywczynią czterech Fryderyków, jest także artystką, która przywróciła polskiej scenie muzycznej estetykę brzmień z lat 60. i 70.


______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand