Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncertowe środy -NEXUS 3 - koncert online

Gdzie?
Koncertowe środy  -NEXUS 3 - koncert online

Stefan Węgłowski (r.1985) jest kompozytorem, producentem i live performerem. Jego twórczość obejmuje głównie kompozycje na małe składy i instrumenty solowe. W swoich utworach wykorzystuje techniki minimalistyczne i spektralne łącząc je z szeroko pojętym obszarem muzyki elektronicznej (field recording, sampling).
Jako jedyny polski artysta wydał dwie płyty dla renomowanej austriackiej wytwórni KAIROS, która specjalizuje się w muzyce współczesnej: Contemporary Jewish Music (2017) i From 1 to 7 (2019), która ukazała się w serii z okazji 20-lecia KAIROS.
Stefan Węgłowski ma w swoim dorobku również liczne kompozycje dla filmu i teatru. Współpracował m.in. Agnieszką Kurant, Mają Kleczewską i Pawłem Łysakiem.
W styczniu 2020 r. Muzeum Śląskie wydało „To co ukryte / What Is Hidden” – 4 utwory wyselekcjonowane z oprawy muzycznej, którą kompozytor przygotował na potrzeby instalacji (o tym samym tytule) Bartka Arobala Kociemby. Masteringiem materiału zajął się Michał Wolski, uznany producent i muzyk, jeden z czołowych przedstawicieli sceny techno. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje m.in. w Gazecie Wyborczej i serwisie Nowamuzyka.pl
Do swojego najnowszego projektu NEXUS 3 Stefan Węgłowski zaprosił dwóch muzyków: Aleksandra Erdmanna (syntezatory) i Adama Kołackiego (saksofon). Zarejestrowany materiał to współczesna elektronika śmiało korzystająca z estetyki muzyki filmowej i ambientu – hołd dla twórczości greckiego mistrza Vangelisa i okresu jego twórczości, w którym skomponował m.in. ścieżkę do kultowego filmu „Blade Runner”.
Koncert będzie dostępny na profilu FB Miejskiego Centrum Kultury.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand