Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

CANCELLED NORMA - opera w dwóch aktach

Gdzie?
CANCELLED NORMA - opera w dwóch aktach

Opera Krakowska przedstawi „Normę” Belliniego, prawdziwą perłę belcanta, operę doskonałą, w której kompozytor wykazał się niewyczerpaną inwencją melodyczną. Po partię Normy sięgają tylko dojrzałe głosy. Uchodzi za najtrudniejszą rolę sopranową. Choć praca nad „Normą” zajęła Belliniemu zaledwie trzy miesiące, jego historia jest uważana za jedną z najtrudniejszych oper dramatycznych w historii. Dzieło Belliniego to sztandarowa pozycja opery jako gatunku, a śpiewana przez tytułową bohaterkę w pierwszym akcie „Casta Diva” to najsłynniejsza aria włoska.
Operowa tragedia-historia celtyckiej kapłanki i dowódcy rzymskiego legionu -przeniesiona została na krakowską scenę w 2017 r. w sposób wierny literaturze muzycznej, zawsze doceniany przez publiczność, w pięknej oprawie wizualnej i z intrygującymi kostiumami. Dość wspomnieć, że arcydzieło to nigdy nie było przez bydgoską Operę wystawiane, a tylko raz jeden pokazane w historii Festiwali,aby nie opuścić tego spektaklu!


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand