Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

CANCELLED Zbigniew Wojciechowicz

Gdzie?
CANCELLED Zbigniew Wojciechowicz

Pojawił się na świecie wraz z mikroprocesorem, dorastał razem z ruchem punk, o kilka miesięcy minął się z Rafałem Wojaczkiem, Morrisonem i towarzyszem Chruszczowem
Wszystko to zapewne wpłynęło na to, kim jest teraz i jaki jest.
W przerwach pomiędzy graniem i pisaniem - uczy w szkole i uwielbia długie spacery po Puszczy Wkrzańskiej (od lat mieszka w Policach, choć połowę swojego dotychczasowego życia spędził w Karlinie - “tam, gdzie ta ropa”)
Wydał trzy tomiki wierszy: “Anioły Bliźniacze” (Akcydens 2008), “ORWO” (Forma 2011) oraz “Dulszczynea” (Forma 2017). Jego wierszom poświęcono dwie audycje w Programie Drugim Polskiego Radia oraz dwukrotnie w Radiu Szczecin. Poza tym był gościem w audycji Pod wielkim dachem nieba. Czwarty leży w szufladzie i czeka na sponsora...
Na scenie pojawiał się m.in. z takimi artystami jak: Mirosław Czyżykiewicz, Stanisław Sojka, Grzegorz Bukała, Konrad Materna, Wolna Grupa Bukowina, Andrzej Poniedzielski i inni.
Ostatnio pojawia się na scenie również jako tzw. “Sekcja balladowa Grzegorz Bukała i Wałów Jagiellońskich” (nazwa wymyślona przez Grzegorza).
Na scenie Światłowni zaprezentuje swoje autorskie piosenki - po bardowsku, przy akompaniamencie jeno gitary - przeplatane anegdotami i wierszami.
Wstęp - cegiełka 10 zł, niepełnosprawni, seniorzy - 8 zł.


______________________
Kalendarz wydarzeń  odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).   
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand