Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego

Gdzie?
I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego

12–17 listopada 2019 r. w Operze Nova w Bydgoszczy odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego. Organizatorami Konkursu są: Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego oraz Opera Nova.


Otwarte dla Publiczności etapy przesłuchań w Operze Nova odbędą się w sobotę,16 listopada w godzinach:10-14 i 18-22. Koncert laureatów będzie miał miejsce w niedzielę, 17 listopada o godz.18. Bilety na przesłuchania (15,25,30 zł) i Koncert Galowy (20,40,50 zł) nabywać można w Dziale Obsługi Widzów i kasie Opery Nova.


Będzie to pierwszy konkurs wokalny w północnej Polsce o tak wysokiej randze – trzy etapy, finał z orkiestrą. Do Jury zaproszeni zostali najwybitniejsi polscy śpiewacy, artyści cenieni na arenie międzynarodowej: Ewa Podleś, Stefania Toczyska, Andrzej Dobber, Mariusz Kwiecień, Rafał Siwek. W III etapie Konkursu zasiądą również dyrektorzy artystyczni wszystkich teatrów operowych i muzycznych w Polsce.


Laureaci otrzymają wysokie nagrody pieniężne: 6 nagród głównych (po trzy w dwóch kategoriach - żeńskiej i męskiej), cztery wyróżnienia, ponadto bardzo ważne dla młodych adeptów sztuki wokalnej nagrody w postaci udziału w przedstawieniach operowych. Program Konkursu promuje polską literaturę muzyczną ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Stanisława Moniuszki, patrona roku 2019.


Wydarzenia otwarte dla Publiczności (po zakupie biletów):


    16 listopada godz. 10.00-14.00 - III etap przesłuchań konkursowych


    16 listopada godz. 18.00- 22.00 - III etap przesłuchań konkursowych


    17 listopada godz. 18.00 - koncert laureatów


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand