Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Irmina Pisarek "Prześwit" - wernisaż wystawy ilustracji

Gdzie?
Irmina Pisarek "Prześwit" - wernisaż wystawy ilustracji

Sen:
Świt, mgła. Listopad – na drzewach nie ma liści. Stoję w pożółkłej trawie po kolana. Pojawia się zwierzę. Mutant. Jest ogromne. Ma posturę żubra, wpatruje się we mnie czterema parami oczu.
Stoi nieruchomo, unoszą się nad nim kłęby parującego potu. Trwa to kilka sekund. I już.
Próbuję zrozumieć. Odczytać kod.
Z obfitości znaczeń wyłania się obraz, który wymyka się dosłowności. Mnożą się znaki i symbole. Spotkanie z kuriozum to sposobność tworzenia własnych map znaczeń. Jego paradoksalność ukazuje bliską relację między chaosem i harmonią. To nauka innego sposobu patrzenia. Przedzierania się przez siebie, dalej w głąb, do najbardziej pierwotnej części nas, echa starego porządku.
Totem, przeczucie minionego świata, który wschodzi w nas wciąż od nowa. Prześwit, który pozwala dostrzec to co ukryte. Wskazuje drogę do coraz głębszych obszarów poznania. Zobaczyć/odkryć to odsłaniać wciąż na nowo kolejne warstwy. To próba zrozumienia złożoności świata.
Irmina Pisarek
Malarka i ilustratorka ur. w 1987 r. w Skarżysku-Kamiennej, mieszka i tworzy w Bydgoszczy. Ukończyła studia artystyczne o specjalności malarstwo na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, w pracowni prof. U. Ślusarczyka. Aktywnie działa w bydgoskiej grupie artystycznej Czarny Karzeł.
"Tworzę surrealistyczne wizje, posługując się tradycyjnymi technikami. Inspiruje mnie relacja świata symboli i natury, ich wzajemne przenikanie się w świadomości. Zdolność do tkania nowych układów znaczeń, zestawianie, łączenie, przenikanie. To eksperymenty poznawcze – różnorodność, bogactwo form i kierunków. Przeciwieństwa i multiplikacja – wszystko co przybliża do doświadczenia bogactwa egzystencji."
wystawa czynna do 24.01.2020


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand