Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wernisaż wystawy pocztówek patriotycznych Wojciecha Banacha i spotkanie autorskie

Gdzie?
Wernisaż wystawy pocztówek patriotycznych Wojciecha Banacha i spotkanie autorskie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy pocztówek patriotycznych Wojciecha Banacha i spotkanie autorskie wokół książki poetyckiej „Plac Piastowski i inne wiersze”.
Wojciech Banach jest  autorem 17. tomów wierszy. W latach 1975-1981 był członkiem Grupy Faktu Poetyckiego „Parkan”, znanej z niekonwencjonalnych prezentacji literackich. Od 1990 jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W 2005 r. został laureatem Nagrody Artystycznej Prezydenta Bydgoszczy, a w latach 2009 i 2015 – Strzały Łuczniczki – nagrody literackiej za najlepszą bydgoską książkę roku. W 2016 roku nagrodzony medalem „Za Twórczy Wkład w Kulturę Chrześcijańską”. Od 2011 r. pełni funkcję prezesa zarządu Bydgoskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.
Jedną z pasji Wojciecha Banacha są pocztówki. Poeta zgromadził imponujący zbiór, o czym będzie można się przekonać, odwiedzając wystawę. Wernisaż odbędzie się na Strychu Biblioteki Głównej.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand