Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Jacek Gessek

Gdzie?
Jacek Gessek

Muzyka zamknięta w sercach moich pacjentów po latach wydobyła się z mojego serca.” Tak pisałem, gdy ukazała się moja pierwsza płyta „Serce w usterce” (2014). Ale już wtedy drzemały we mnie nie tylko piosenki dedykowane pacjentom i środowisku kardiologicznemu.
Druga płyta, bliższa psychologii pt. „STOP” (2016), to próba poszukiwania odpowiedzi na pytanie: jak być dla innych i nie zgubić siebie ? Jeśli choć trochę zbliżyłem się do odpowiedzi, będę szczęśliwy. Patronat nad tą płytą objęło czasopismo psychologiczne „Charaktery”. W tym dźwiękowym pejzażu próbuję opisać częste zmagania naszej psyche malowane w różnych rytmach i tematach: od asertywności i perfekcjonizmu do życia pod dyktando celu, od straty bliskiej osoby do ucieczki; wszędobylska promocja i reklama, nierzadko spotykane postawy narcystyczne, wszystko to nie ułatwia odpowiedzi na pytanie, jak żyć, jak osiągnąć własny cel, jak naprawdę być sobą w swoim życiu? Nie zabraknie też nowych piosenek, które ukażą się wkrótce na trzeciej płycie pt. „Życie” (grudzień 2019).
Od łagodnej bossanowy, porzez blues do ballady i kołysanki popłyną pięknie zaaranżowane przez znanego kompozytora jazzowego Q-rek Mateusz dźwięki moich piosenek. Sam Mateusz Kurek towarzyszył mi będzie na gitarach, na kontrabasie zagra z maestrią Krzysztof Sypek, a ja śpiewając postaram się zbytnio nie namieszać muzykom nie rezygnując jednak z wielkiej przyjemności muzycznego dialogu ze wspaniałą Publicznością Światłowni.


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
 odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS). 
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl 
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand