Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

KULT FILM - przedpremierowy pokaz i spotkanie z twórcami BRAK MIEJSC

Gdzie?
KULT FILM - przedpremierowy pokaz i spotkanie z twórcami BRAK MIEJSC

„Kult. Film” - dokument o legendarnej grupie swoją światową premierę będzie miał podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Do kin w całej Polsce trafi 22 listopada.
„Kult. Film” to film, na jaki od lat czekają nie tylko fani grupy, ale wszyscy zainteresowani tym fenomenem polskiej muzyki. Dokument zawiera wyjątkowe i nigdzie niepublikowane materiały zakulisowe z życia legendarnego zespołu KULT oraz samego Kazika Staszewskiego. Prawdziwy, emocjonujący i wyczekiwany film o ludziach, bez których polska scena muzyczna nie mogłaby istnieć. Kamera towarzyszyła muzykom podczas trasy koncertowej oraz w życiu codziennym, pokazując fenomen grupy i jej niespotykanej nigdzie indziej więzi z fanami.
Zdjęcia do filmu były realizowane w latach 2013-2019. Zostały uzupełnione o materiały archiwalne, również te należące do członków zespołu.
- To z założenia film o ludziach z krwi i kości, o wspaniałej męskiej przyjaźni. Skupiłam swoją uwagę na szeroko pojętej prozie życia, wziętej w ramy trasy koncertowej, czyli naturalnego i swobodnego środowiska muzyków. Kilkuletnia obserwacja wymagała pokory i uczciwości, nie chodziło o to żeby kreować fakty, skandale, konflikty. Ostatecznie chodziło o to, żeby widz poczuł się uprzywilejowany, jakby był częścią zespołu, był naprawdę blisko, śmiał się i wzruszał, dostał….cytując jednego z filmowych bohaterów „prawdziwą prawdę” – podkreśla Olga Bieniek, reżyserka filmu.
Olga Bieniek
Absolwentka wydziału produkcji filmowej i telewizyjnej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Od 1995 roku współpracowała z Telewizją Polską (kierownik produkcji, producent). Przygodę z filmem fabularnym rozpoczęła w 2009 roku od pełnienia funkcji kierownika produkcji w filmie "Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł" w reż. Antoniego Krauze.
Od 2010 roku współwłaścicielka (obok Mirosława Piepki) i producentka w firmie FILMICON. Wyprodukowała oraz nadzorowała jako kierownik produkcji takie tytuły jak: film fabularny "Układ zamknięty" w reż. Ryszarda Bugajskiego, film dokumentalny "Czarna skrzynka" w reż. Krzysztofa Kowalskiego oraz ostatnio "Kamerdyner" w reż. Filipa Bajona.
"KULT. FILM" został dofinansowany z prowadzonego przez MCK programu Bydgoska Tożsamość Filmowa.
Wszystkie wejściówki na pokaz zostały już rozdane!!!
Po seansie zapraszamy na spotkanie z reżyserką filmu - Olgą Bieniek.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand