Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Zimowa ZaDymka (Biegowe Pory Roku)

Gdzie?
Zimowa ZaDymka (Biegowe Pory Roku)

Cykl BIEGOWE PORY ROKU 2019 - reaktywacja. Przed Wami 4 biegi rozgrywane w kalendarzowy, pierwszy dzień każdej pory roku. Jeżeli pierwszy dzień danej pory roku przypadnie w środku tygodnia, biegi będą rozgrywane w najbliższą niedzielę poprzedzającą pierwszy dzień: wiosny, lata, jesieni, zimy. Organizatorami wydarzeń są: CWZS Zawisza Bydgoszcz, Fundacja Zawisza, Biegi Bydgoszcz, Stowarzyszenie Akademia Mistrzów Sportu.
O godz. 10.00 na stadionie Zawiszy rozpocznie się ostatni bieg w ramach tegorocznego cyklu „Biegowe Pory Roku”, czyli „Zimowa ZaDymka”. „Biegowe Pory Roku” to reaktywacja cyklu biegowego, którego cztery edycje odbywają się w okresie czterech różnych pór roku. Zawodnicy mierzą się ze sobą, z własnym rekordem, ale też rywalizują z innymi biegaczami na dystansach 5 km i 10 km. Jak dotąd w tegorocznej edycji odbyły się już trzy biegi:
•    Wiosenne Przebudzenie (17 marca)
•    Sen Nocy Letniej (16 czerwca) – bieg nocny
•    ZaDyszka Bydgoska (22 września)
Wszystkie dotychczasowe biegi rozgrywane były w bydgoskim Myślęcinku. Ostatnia edycja – Zimowa ZaDymka – rozegrana zostanie na trasie ze startem i metą na obiektach Zawiszy. Początek rywalizacji zaplanowany jest na godzinę 10.00 (5 km) i 10.10 (10 km). Przed biegiem na stadionie Zawiszy odbędzie się specjalna rozgrzewka dla wszystkich uczestników. Po zakończeniu każdego z biegów w hali tenisowej Zawiszy najlepsi zawodnicy otrzymają statuetki. Wszyscy biegacze, którzy wzięli udział w minimum trzech startach, otrzymają natomiast pamiątkowy medal.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand