Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Spotkanie z ks. prof. Janem Sochoniem

Gdzie?
Spotkanie z ks. prof. Janem Sochoniem

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 31.10.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24 (pierwszeństwo mają członkowie  Dyskusyjnych Klubów Książki).
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z ks. Janem Sochoniem – profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, filozofem, teologiem, poetą, biografem, wydawcą pism ks. Jerzego Popiełuszki.
Pohabilitacyjny dorobek ks. prof. J. Sochonia, obejmujący filozofię, teologię i literaturę, liczy ponad 190 pozycji, wśród których znajdują się książki, m.in. „Bóg i język”, „Ateizm”, „Przygodność i tajemnica. W kręgu filozofii klasycznej”, „Ponowoczesne losy religii”, „O pocieszeniu, jakie daje literatura”, „Dziennik z życia”, „Tama. Opowieść o życiu i męczeństwie księdza Jerzego Popiełuszki”, „Religia w projekcie postmodernistycznym”, „Poszukiwanie literatury”, „Jak żyć chrześcijaństwem”, „Człowiek i twórczość. Szkice z filozofii religii”. Zajmuje się krytyką literacką, publicystyką i eseistyką. Współpracuje z radiem, telewizją, prasą. Ma na swoim koncie ponad 20 tomików poezji.
W związku z przypadającą w bieżącym roku 35. rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki pt. „Męczeństwo i miłość. W kręgu kultury przykościelnej” (premiera: październik 2019), kolejnej publikacji ks. prof. Jana Sochonia poświęconej bł. ks. Jerzemu. Wstęp za okazaniem wejściówek (do odbioru od 31.10.2019, godz. 16.00 w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, Stary Rynek 24 – pierwszeństwo mają członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki).  


 ______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand