Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Otwarcie wystawy prac grupy plastycznej Kujawskiego Uniwersytetu III Wieku

Gdzie?
Otwarcie wystawy prac grupy plastycznej Kujawskiego Uniwersytetu III Wieku

Minął kolejny rok twórczej pracy na warsztatach plastycznych w Salonie Hoffman KPCK. Prawie trzydziestoosobowa grupa seniorów spotyka się raz w tygodniu by kilka godzin spędzić przy sztaludze. Bardzo różne osobowości, każda z innym bagażem życiowych doświadczeń, różnymi możliwościami warsztatowymi, ale wszystkie łączy pasja tworzenia. Dla części z nich to jedna z wielu aktywności, ale dla niektórych prawie obsesja, mają za sobą udział w indywidualnych i zbiorowych wystawach, niejedne konkursowe laury. Tworzą razem wspaniałą grupę, a na zajęciach niepowtarzalną atmosferę z odrobiną rywalizacji, która wzbogaca i sublimuje osobiste twórcze wypowiedzi.
Wystawa jest przeglądem najciekawszych prac powstałych w roku akademickim 2018-2019 oraz na plenerze w Lubostroniu. Gospodarze Pałacu gościli już niejednokrotnie seniorów z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Za nieustającą życzliwość gorąco dziękujemy, a wszystkich Państwa zapraszamy w to magiczne miejsce i na spotkanie ze sztuką ludzi, którzy są tak blisko nas.
Otwarcie wystawy odbędzie się 6 października 2019 o godz. 16.00 w oranżerii Pałacu Lubostroń. Na wernisażu wystąpi, z krótkim recitalem zespół wokalny “Niespodzianka” z klubu seniora “Złota Jesień” przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, pod kierownictwem Marty Wierzbiańskiej. Wystawa czynna do 27 października 2019. Wstęp wolny.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń. 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand