Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

8. Fonomo Music & Film Festival - INNERCITY ENSEMBLE + LUCAS GUTIERREZ (PL/ARG)

Gdzie?
8. Fonomo Music & Film Festival - INNERCITY ENSEMBLE + LUCAS GUTIERREZ (PL/ARG)

Koncert INNERCITY ENSEMBLE podczas tegorocznej edycji Fonomo związany będzie z premierą czwartej płyty zespołu, która ukaże się we wrześniu br. nakładem Instant Classic. Z tej okazji zespół zaprezentuje nowe utwory, którym towarzyszyć będą wizualizacje przygotowane przez argentyńskiego artystę multimedialnego Lucasa Gutierreza. Wspólny, audiowizualny projekt został przygotowany specjalnie na festiwal i będzie jednorazowym, niepowtarzalnym wydarzeniem.
INNERCITY ENSEMBLE – międzymiastowy kolektyw zawiązany w Bydgoszczy w roku 2011. Muzyka Innercity Ensemble to konglomerat wieloletnich doświadczeń oraz wzajemnych interakcji i poszukiwań wokół tego, co słychać na skraju gatunków takich jak jazz, krautrock, elektronika i muzyka etniczna z różnych stron świata. Zespół nagrywa improwizowane sesje, których najciekawsze fragmenty trafiają na wydawane regularnie płyty. W corocznym rankingu 100 najlepszych płyt prestiżowego, brytyjskiego portalu The Quietus „III” wylądowała na trzeciej pozycji. Najnowszy album pt. „IV” zostanie wydany we wrześniu 2019 w dwóch formatach (CD oraz LP) ponownie przez Instant Classic.
Grupa wystąpiła m.in. na: Katowice JazzArt Festival (Katowice, 2019), Ilmio Festival (Turku/Finnland, 2018), Jazz Od Nowa Festival (feat. Ray Dickaty, Toruń, 2018), Mięty Pole Festival (Grodzisk Mazowiecki, 2018), Wschód Kultury – Inne Brzmienia Festival (Lublin, 2016), OFF Festival (Katowice, 2015), Malta Festival (Poznań, 2015), Incubate Festival (Tilburg/Holandia, 2014), CoCArt Music Festival (Toruń, 2014), Jazz & Experimental Music from Poland (Londyn, 2013), Festiwal Jazz Jantar (Gdańsk, 2013 i 2017) i Unsound Festival (Kraków, 2012) oraz zaliczyła mini trasę koncertową po Danii i Szwecji (2018).
Skład zespołu od początku istnienia tworzą: Radosław Dziubek, Rafał Iwański, Wojciech Jachna, Rafał Kołacki, Artur Maćkowiak, Tomasz Popowski, Jakub Ziołek.
LUCAS GUTIERREZ to mieszkający w Berlinie argentyński artysta multimedialny i projektant zajmujący się wzornictwem przemysłowym. Gutierrez jest aktywny na wielu polach: od wykładów, warsztatów i spektakli audiowizualnych po projekty video skoncentrowane na nowych paradygmatach kultury cyfrowej. Artysta uczestniczy w działaniach związanych z kulturą remiksu, organizując sesje AV w czasie rzeczywistym, podczas których łączy inspiracje z różnych kontekstów kulturowych – od antropologii „post-work” po abstrakcyjne cytaty z projektów 3D wykonywanych w ramach wzornictwa przemysłowego. W swojej narracji odwołuje się często do aktualnych lęków i dystopii społecznych, jednak w większości przypadków używa języka wielobarwnej, chaotycznej metafizyki.
Ostatnie wykłady i występy artysty miały miejsce w ramach takich wydarzeń, jak MUTEK, Sonar+D i ZKM Karlsruhe, a także wystaw w Aperto Raum i Vorspiel/ Transmediale & CTM Berlin. Gutierrez wykłada obecnie Motion Graphics (grafika ruchu) i Live Visuals (performance video na żywo) na berlińskiej UdK.


______________________
Kalendarz wydarzeń
    odbywających się w     Bydgoszczy     miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej    (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres     wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand