Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Zapobiec wojnie - gra miejska

Zapobiec wojnie - gra miejska

1 września 1939 roku. Wróg napadł na Polskę. Czy tak musiało się stać? A co by było gdyby...
23 sierpnia 1939 roku ministrowie spraw zagranicznych III Rzeszy Niemieckiej, Joachim von Ribbentrop, i Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, Wiaczesław Mołotow, podpisali w Moskwie akt o nieagresji. W wyniku rozmów obu mocarstw powstał też tajny protokół traktujący m. in. o podziale ziem polskich.
Czyżby wyjeżdżający w pośpiechu Ribbentrop "zapomniał" go podpisać? Na to wygląda. Stalin, wiedząc, że może nie dojść do wybuchu wojny, postanawia niezwłocznie po tym odkryciu wysłać pismo kurierem.
Tak się złożyło, że posłaniec 31 sierpnia jadąc z Moskwy dotarł do Bydgoszczy, gdzie czeka na ekspres, który w południe powiedzie go do stolicy III Rzeszy. Czy uda się przejąć tajne dokumenty i zapobiec wojnie? Zegar tyka...
Projekt został sfinansowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy za pośrednictwem Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych.


______________________
Kalendarz wydarzeń odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand