Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Przyjdź na Spotkania z Legendą do Botanika

Gdzie?
Przyjdź na Spotkania z Legendą do Botanika

W najbliższą środę, 10 lipca w Botaniku legendy przestawiać będą prof. Marek Macko, prorektor ds. Rozwoju i Współpracy UKW, prof. Benedykt Odya, prorektor  ds. studenckich i jakości kształcenia UKW, a także Katarzyna Muszyńska, dziennikarka  i pisarka.
W kolejnych tygodniach w Ogrodzie Botanicznym czytać baśnie i legendy będą m. in. prof. Roman Leppert z UKW, Krystyna Lewicka-Ritter, znawczyni naszego regionu, a także Agata Wodzień, dziennikarka Gazety Pomorskiej.
„Spotkania z Legendą”, każda środa lipca i sierpnia, godz. 12.00. Wstęp wolny. Cykl współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz.
Warto wiedzieć:
Historia ogrodu sięga roku 1930, kiedy otwarty został jako Szkolny Ogród Botaniczny. Po II wojnie światowej zyskał na powierzchni i znaczeniu, stając się Miejskim Ogrodem Botanicznym. Rozwój działalności naukowej pozwolił na włączenie ogrodu w 1951 roku do Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin.  W roku 1977 Instytut przeniósł swoje kolekcje do nowej lokalizacji, a dotychczasowy, tradycyjny bydgoski „botanik” został przekształcony w ogólnodostępny park miejski. Stopniowy powrót do dawnej świetności rozpoczął się od nadania ogrodowi statusu pomnika przyrody „Arboretum” w roku 1995. Przejęcie terenu przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w roku 1999 przyspieszyło pozytywne zmiany. Ich zwieńczeniem ma być rewitalizacja infrastruktury ogrodu oraz realizacja nowych projektów społecznych na jego terenie. 


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand