Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Brodacze Live Act / Killedbycar / SMUGY

Gdzie?
Brodacze Live Act / Killedbycar / SMUGY

Brodacze live act - elektroniczno-instrumentalna eklektyka. Z zasady - ile mogą - robią live. Lubią też popłynąć i nie wiedząc, jaką melodię przyjdzie im wydobyć za sekundę. Wykorzystują gitary, syntezatory, flety, wokale, dubujemy.
Mieli przyjemność być częścią dwóch tras koncertowych Łąki Łan i Lao Che.
Niedawno światło dzienne ujrzał ich debiutancki album '#beardoelectro' masterowany w legendarnym londyńskim ABBEY ROAD STUDIOS, w którym nagrywał między innymi The Beatles, Pink Floyd czy Oasis.
Tak recenzuje płytę Tomasz Żąda z Trójka Polskie Radio:
"Odpalam płytę i odlatuję w kosmos. Nie ma po co wracać. Debiutancka płyta Brodacze Live Act to jedna z dwóch najlepszych polskich płyt, jakie wydano w tym roku!"
Killedbycar to elektroniczne-indie rockowe trio z punk-rockową przeszłością. Zespół oparty na energicznych, melodyjnych gitarach oraz rytmicznych syntezatorach. Wyróżniającym zespół czynnikiem jest nietuzinkowe zastosowanie i łączenie różnych instrumentów elektronicznych i strunowych ze sobą, a brzmi to dokładnie tak jak wygląda. Swój pierwszy singiel “Thinking of you” opublikowali w dniu wyruszenia w krótką trasę po polsce z zespołem “Dubioza Kolektiv”  W lutym można było zobaczyć ich koncert na żywo w radiu “Czwórka” a singiel “Thinking of you” wskoczył na stałą playlistę. Występując na wyjeździe we Francji SnowShow “Peak up the sound” kapela zarejestrowała teledysk do wcześniejszego singla “Rave it out”. Zespół po paru singlach komponuje i rejestruje właśnie swoją płytę która ukazać ma się na jesień. Klip do najnowszego singla “Nightride” został zrealizowany w technologii 360 stopni!
SMÜGY to świeżo opieczony duet tworzący pełną i otulającą atmosferę, ogromne brzmieniowe przestrzenie które następnie uplata w ramy nowoczesnej elektroniki i klimatyczne, czasem ironiczne teksty. Ich pierwszy występ odbył się na scenie toruńskiego klubu Od Nowa w ramach przeglądu kapel KATAR 2019. Odebrali tam nagrodę za 2 miejsce do jury w składzie min. Jacek Bryndal oraz Tymon Tymański. Po wypuszczeniu pierwszego singla "Hey" przymierzają się do koncertów oraz teledysków.
Osobno mają kilkuletnie doświadczenie sceniczne, które przekłada się na wyluzowany klimat na koncertach. Gosia razem z zespołem Blackberry Hill występowała min. w BalconyTv, Sofar Warszawa oraz koncertach klubowych. Hubert razem z zespołem Killedbycar występował w radiu czwórka, trójka, muzo.fm i koncertach w Polsce i zagranicą. Teraz połączyli siły.
Bilety do kupienia na Going.
https://going.pl/brodacze-live-act-killedbycar
oraz w salonach empik w całym kraju:
1 pula - 15 zł
2 pula - 20 zł


____________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand