Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Szmidt x Ostrowski | instalacja słowno - muzyczna + after

Gdzie?
Szmidt x Ostrowski | instalacja słowno - muzyczna + after

Wydarzenie towarzyszące regularnym cyklom. Podróż w nieznane. Empiria muzyczna. Tam i wtedy. Doświadczenie mrużące oczy jak psu - wszystko w cenie.
| CZĘŚĆ 1
Duet, który jeszcze nigdy nie wystąpił. Mają spójne założenia. Być może obydwoje ubiorą koszulki od pleszyńskiego. Improwizowana instalacja słowno - muzyczna. Opowieść tak intensywna, że ciężko odnaleźć początek i koniec, składająca się z części "przeplatających wzajemnie i równouprawnionych zarówno pod względem dźwiękowym, sonorystycznym jak i językowym" - mówi Freeze.
| Zuzanna Szmidt - urodzona w Warszawie, zamieszkała w Bydgoszczy; poetka, performerka, oficjalna koordynatorka i promotorka SLAMów Poetyckich w Polsce; organizatorka imprezy Tupot Poetycki, współorganizatorka NURT MOVIE. Wzięła udział w Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (Poznań, 2016) i w Drugich Ogólnopolskich Mistrzostwach Slamu Poetyckiego (2017). Współpracuje z klubem MÓZG.
| FREEZE (Krzysztof Ostrowski) to bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, najczęściej kojarzony z szeroko rozumianą sceną elektroniczną. Na jego artystyczną działalność wpływa mnogość doświadczeń związanych z dźwiękiem: wykształcenie muzyczne, lata produkcji muzyki elektronicznej, audiofilska pasja, czy nawet... regularna gra w orkiestrze wojskowej. Sprawnie porusza się w różnych rejonach muzycznych, m.in. techno, eksperyment, ambient, dub, jazz, kraut, improwizacja. Szeroki, stale udoskonalany dobór instrumentarium i rozległa wyobraźnia artystyczna to znaki szczególne artysty, często skłaniającemu się ku eksperymentalnym i analogowym rozwiązaniom, takim jak syntezatory modularne, samplowane dźwięki z VHS, czy wydawnictwa kasetowe. Występuje solowo, bądź w formie audiowizualnego duetu Soundscape Mirror (z artystą wizualnym Tomem Skofem), jak i w różnych konfiguracjach zazwyczaj związanych z bydgoską alternatywą wywodzącą się z klubu Mózg. Nagrywał i występował m.in. z Piotrem Cisakiem, Grzegorzem Pleszyńskim, improwizowaną orkiestrą Come Down to Earth. Zadebiutował pod koniec zeszłego roku winylowym materiałem w wytwórni Jacka Sienkiewicza – Recognition Records.
| CZĘŚĆ 2
https://recognition.bandcamp.com/album/primary-fluctuation
https://pawlaczperski.bandcamp.com/album/further-fluctuations-ppt46
Pawlacz Perski pisze: "Further Fluctuations" Ostrowskiego brzmi jak fantazja na temat sztucznej inteligencji, która wyrwała się spod kontroli swojego twórcy. Zaprogramowany systemem, stopniowo zaczyna zachowywać się jak żywy organizm i podejmować nieprzewidywalne decyzje. To wizja fascynująca, ale też niepokojąca, bo nie wiemy czy ruchy maszyny to jeszcze taniec, czy ekstatyczny szał, który znajdzie swoją kulminację w pożarciu zatrwożonego obserwatora.
Album opiera się na narracyjności rzadko spotykanej w bitowej muzyce elektronicznej - ten bunt maszyn ma nad sobą reżysera, który misternie planuje wszelkie zaskakujące zwroty akcji, umiejętnie dawkuje napięcie i nie pozostawia miejsca na przypadek."


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki    aplikacji mobilnej (Android i iOS).    
______________________  
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres  wydarzenia@visitbydgoszcz.pl      
______________________  
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand