Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncerty Maryjne z Różą

Gdzie?
Koncerty Maryjne z Różą

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Chór PRIMO Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy od ponad dwudziestu lat występuje podczas uroczystości szkolnych, uczestniczy w życiu kulturalnym miasta i regionu, koncertuje w kraju oraz poza jego granicami. Dyrygentem, od momentu założenia, jest dr hab. Monika Wilkiewicz, profesor Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Podczas I Ogólnopolskiego Konkursu i Festiwalu MUSICA in URBE w Bydgoszczy (kwiecień) zespół uzyskał GRAND PRIX konkursu oraz 2 Złote Dyplomy i szereg nagród dodatkowych. We wrześniu uczestniczył w Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Lloret de Mar w Hiszpanii skąd przywiózł 1 Złoty i 3 Srebrne Dyplomy, natomiast w październiku podczas jednego z ważniejszych i najbardziej renomowanych konkursów w świecie polskiej chóralistyki adresowanym do dzieci i młodzieży, chór PRIMO występując w dwóch kategoriach głosowych uzyskał 2 Złote Kamertony, Puchar Ministra Edukacji, Puchar Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wiele nagród pozaregulaminowych. Na program koncertu złożą się m.in. „Ave Maria” - Julio Dominquez, „Tota pulchra es Maria” - Marcin Kopczyński, „Litania do Bogurodzicy Maryi” - Zdzisław Bernat , „Ave Maris stella” - Piotr Jańczak i inne.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand