Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncerty Maryjne z Różą

Gdzie?
Koncerty Maryjne z Różą

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
CHÓR AKADEMICKI UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNO-PRZYRODNICZEGO w Bydgoszczy. Tradycja chóralistyki na tej uczelni sięga lat 70. XX wieku Chór Akademicki UTP kontynuuje ją od 1996 roku, od 2007 roku pod kierunkiem dr Agnieszki Sowy skupiając w swym gronie studentów i absolwentów Uniwersytetu jak i innych Uczelni. Czynnie uczestniczy w życiu kulturalnym Bydgoszczy, województwa jak i na niwie Ogólnopolskiej. Jest zdobywcą kilkunastu nagród i laurów podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów chóralnych, np. Srebro podczas Gdańskiego Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego i Srebro VI Szczecińskiego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Pasyjnej. W programie koncertu: „Stabat Mater” - G.Gorczycki, „Ubi Caritas” - M.Durufle„ Zdrowaś Królewno Wyborna” - A. Koszewski, „Parce Domine”- F.Nowowiejski, „Bogoroditse Djevo”- A.Part, „Miserere” - G.Miśkiewicz, „Bogoroditse Djevo” - S.Rachmaninow, -„Sviaty Boże” - P. Czajkowski.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand