Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Koncerty Maryjne z Różą

Gdzie?
Koncerty Maryjne z Różą

W 20 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Bydgoszczy i Koronacji wizerunku Matki Bożej Pięknej Miłości,w roku Peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i Matki Bożej Pięknej Miłości.
Koncerty odbywają się w trakcie Mszy Świętej w godzinach 18.00 -18.30 i po Mszy Świętej o godzinie 18.30 oraz w świątyniach regionu i kraju
Patronat Honorowy:
Narodowe Centrum Kultury w Warszawie
Ruch Stowarzyszeń Regionalnych Rzeczpospolitej Polskiej ks. bp Jan Tyrawa, ordynariusz Diecezji Bydgoskiej
Kwartet Smyczkowy Solistów ARTE CON BRIO to grupa wybitnych artystów Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy i Akademii Muzycznej w Łodzi, których łączy pasja do sztuki oraz chęć wspólnego tworzenia. Muzycy koncertują z renomowanymi orkiestrami kameralnymi i symfonicznymi w kraju i za granicą współpracując z czołówką polskich artystów. Interpretowana przez Zespół muzyka klasyczna, kościelna, operowa, operetkowa, musicalowa, filmowa, jazzowa, rozrywkowa czy współczesna, budzi aplauz publiczności i uznanie krytyki, potwierdzone licznymi zaproszeniami na koncerty i festiwale muzyczne. W skład zespołu wchodzą: Krystyna Prystasz-Przybył - I skrzypce, Marcin Pawełczyk - II skrzypce, Mirosław Przybył - altówka/szef zespołu, Agata Jarecka - wiolonczela. Jest to koncert jubileuszowy bowiem ARTE CON BRIO obchodzi w tym roku 20-lecie. W programie po Mszy św. „Te Deum” - M.A. Charpentier, „Sonata A-dur TWV 40:200 : „Affettuoso”, 2. „Allegro”, 3. „Vivace”, „Jesu bleibet meine freude” - J.S.Bach, „Ave Maria” - Fr. Schubert, „Alleluja” - G.F Haendel.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).      
______________________    
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl          
______________________    
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.


 

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand