Przejdź do treści
EBD 2020
Your official city guide to Bydgoszcz
#visitbydgoszcz

Wigilijna Mozaika - koncert orkiestry kameralnej

Gdzie?
Wigilijna Mozaika - koncert orkiestry kameralnej

Serdecznie zapraszamy 16 grudnia 2018 o godz. 18.00 do Salonu Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Cenrum Kultury na świąteczny koncert w wykonaniu orkiestry kameralnej Accademia dell’Arco.
Wstęp wolny.
Orkiestra Kameralna Accademia dell’Arco powstała w 1989 roku z inicjatywy prof. Pawła Radzińskiego, który do chwili obecnej pełni funkcję solisty i dyrektora artystycznego zespołu. Paweł Radziński, absolwent Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie, jest profesorem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W skład orkiestry wchodzą studenci i absolwenci tej uczelni. Premierowym występem orkiestry był koncert z udziałem solistów, Wiktora Pikajzena i Pawła Radzińskiego, na zakończenie kursu skrzypcowego. Zespół ma duży dorobek artystyczny w postaci koncertów w kraju i za granicą. W 1995 roku orkiestra Accademia dell’Arco odbyła tournée po Niemczech, a w marcu następnego roku została zaproszona do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Kameralnych w Murcii (Hiszpania). W roku 1997 Accademia dell’Arco podjęła współpracę ze studentami z Niemiec i Skandynawii i od tej pory wielokrotnie występowała pod nazwą Academia Baltica, koncertując w Polsce, Niemczech, Włoszech i krajach Skandynawskich. Orkiestra utrzymuje kontakty z Fondazione Romualdo del Bianco, koncertując regularnie we Florencji. Jednym z przejawów aktywnej działalności artystycznej Orkiestry Kameralnej Accademia dell’Arco jest uczestnictwo w festiwalach muzycznych oraz nagraniach radiowych i telewizyjnych. Systematyczna praca zespołu pozwala na ciągłe poszerzanie obecnego repertuaru, obejmującego utwory od wczesnego baroku do współczesności. W kwietniu 1999 orkiestra dokonała światowego prawykonania utworu Harri Kerko „Sacral view”. W kwietniu 2012 roku Orkiestra Kameralna Accademia dell’Arco zdobyła dwie I nagrody na Międzynarodowym Konkursie „Citta di Barletta” we Włoszech. W czerwcu 2014 Orkiestra nagrała muzykę do filmu „Ostatnia droga” (film o księdzu Jerzym Popiełuszce). W maju 2015 Orkiestra zwyciężyła na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie w Wenecji. W latach 2017-2018 orkiestra brała udział w „Festival Veranos Musicales Sierra Norte Madrid” w Hiszpanii, uzyskując zaproszenie na kolejną edycję w lipcu 2019 roku. W maju oraz czerwcu 2019 będzie koncertować w Moskwie i Berlinie współpracując ze studentami z moskiewskiej szkoły im. Gniesinych. Accademia dell’Arco to w chwili obecnej jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr kameralnych w Polsce.


______________________
Kalendarz wydarzeń
odbywających się w Bydgoszczy miej zawsze pod ręką dzięki aplikacji mobilnej (Android i iOS).
______________________
Informacje o wydarzeniach przesyłajcie na adres wydarzenia@visitbydgoszcz.pl
______________________
Bydgoskie Centrum Informacji nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany miejsc, godzin i dat wydarzeń.

do góry

We use cookies to facilitate the use of our services. If you do not want cookies to be saved on your hard drive, change the settings of your browser.

I understand